Më shum

  Reshje shiu dhe rënie temperaturash, si do të jetë moti sot dhe nesër

  Dita e sotme do të karakterizohet nga një mot i vranët dhe me reshje shiu, ndërsa temperaturat do të bien me 3 gradë celsius.


  Po kështu, edhe dita e nesërme do të shoqërohet me reshje të izoluara shiu, ku më të dendura do të jenë në verilindje dhe jug të vendit.


  Moti – E martë , 26 Maj 2020
  Sipas MeteoAlb: Vlerat e ulta barike do të kushtëzojnë kushtet e motit në territorin shqiptar, për pasojë mot i vranët shoqëruar herë pas here me shira të pakët e të izoluar mbizotëron sot në vend, KU më të dukshme reshjet do jenë gjatë mesditës dhe pasdites. NDERSA mbrëmja sjellë kthjellim të përkohshëm të motit.

  Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes por rënie me 3° sjellë mesdita duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 25°C.

  Era do fryjë mesatare gjatë paradites por forcohet në mesditë duke arritur shpejtësi deri 50 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në brigjet detare krijohet dallgëzim 4-5 ballë.

  Shqipëria
  Moti – E mërkurë, 27 Maj 2020
  Sipas MeteoAlb: VIJON ndikimi i presionit të ulët atmosferik duke bërë që pjesa e parë e ditës të paraqitet me kthjellime dhe vranësira të herë pas-herëshme në territor. NDERSA pasditja shton sërisht vranësirat duke sjellë sërisht reshje të izoluara ku më të dukshme do jenë në Verilindje dhe Jug të vendit.

  Temperaturat e ajrit ulen në vlerat e mengjesit por rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5-6°C mëngjesi deri në 26°C mesdita.

  Era do fryjë e fortë me shpejtësi deri 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 4 ballë.

  Rajoni dhe Europa
  Moti – E mërkurë, 27 Maj 2020
  Vendet e Rajonit dhe Europa Lindore VIJOJNE në ndikimin e motit të vranët, rrebesheve të shiut shoqëruar herë pas here me stuhi ere. NDERSA kthjellimet dominojnë Veriun, Qëndrën dhe Perëndimin e kontinetit Europian.

  Latest news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Related news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here