Më shum

  Rrëmbeu dhe përdhunoi shqiptaren, si u zbulua greku nga autoritetet

  Një 47-vjeçar grek, i identifikuar si Dhimitri Aspioti është në kërkim të policisë së Korfuzit pasi akuzohet për rrëmbimin dhe përdhunimin e një 34-vjeçareje shqiptare.


  34-vjeçarja shqiptare pretendon se ishte rrëmbyer dhe dhunuar disa herë nga një kríminel serial i njohur për policinë, i cili u dënua me 52 vjet burg për përdhunimin e gjashtë turistëve britanikë në vitin 2012, por u la i lirë në vitin 2019, raporton media greke ANA.


  Zhdukja e shqiptares u vu re nga i dashuri i saj, 32 vjeç, i cili u zgjua në shtëpinë e tyre një katëshe në fshatin Lefkimi dhe zbuloi se ajo nuk ishte aty. Një natë më parë kishin takuar dy të burgosur rreth 47 vjeç, moshë që përkon me Dhimitrin.  Ajo u gjet më pas në një kasolle në Agio Petro, Lefkimi.

  Dhimitris njihet ndryshe si “dragoi i Kavos”. Duke shfrytëzuar një ligj grek, u la i lirë në vitin 2019, ndërkohë që policia ka nisur kërkimet për ta vënë sërish në pranga.

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here