Rritet sërish numri i të infektuarve, 17 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orët e fundit janë shënuar 17 raste të reja me Covid-19, duke e çuar në 820 numrin total të të infektuarve.
Rastet e reja janë konfirmuar në Tiranë 9 raste, Krujë 5 raste dhe në Kamëz 3 raste të një vatre familje, ndërkohë sipas MSH, 11 prej këtyre rasteve janë kontakte të rasteve të mëparshme pozitivë me COVID-19, ndërsa për 6 të prekur po vijon hetimi epidemiologjik në terren.

By SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *