More

  Rritje temperaturash dhe reshje/ Si do të jetë moti javën e ardhshme

  E hëna dhe e marta do të kenë reshje shiu kryesisht në pjesën veriore dhe qendrore të vendit, por moti nuk do të jetë i tillë në ditët pasardhëse.


  Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, gjatë javës së ardhshme do të ketë rritje temperaturash veçanërisht gjatë mesditës.


  Parashikimi: 

  Ditën e hënë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira.

  Ditën e martë reshjet e shiut me intensitet të ulët do të prekin pjesën veriore dhe lokalisht atë qendrore të vendit deri në orët e mesditës.

  Ditën e mërkurë orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit.

  Ditën e enjte dhe të premte parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira.

  Era do të jetë kryesisht nga kuadrati i jugut 2-10m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonave pranë tyre, ditën e martë dhe të enjte, do të fitojë intensitet deri në 20m/s.

  Në fushën termike pritet rritje graduale e temperaturave, më e ndjeshme në vlerat e mesditës.

  Gjatë javës do të kemi parashikime më të specifikuara.

  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here