Categories: Teknologji

Samsung prezanton një kartë bankare

Samsung nuk priti gjatë për të prezantuar një kartë debiti të cilën gjiganti i teknologjisë e zbuloi sot. Quhet Samsung Money dhe ofron një eksperiencë të re për menaxhimin e parave në bashkëpunim me Martercard.

Karta e debitit mund të integrohet lehtësisht në Samsung Pay. Sapo të krijoni një llogari Samsung Pay, automatikisht merrni një kartë virtuale e cila mund të shndërrohet edhe fizike.

Mund të kontrolloni balancën, të bllokoni kartën, të etiketoni transaksione të dyshimta si dhe të kontrolloni llogarinë.

Sigurisht ka edhe përfitime. Së pari bëheni automatikisht pjesë e Samsung Rewards dhe shpërbleheni për çdo blerje të bërë me Samsung Pay. Përdoruesit besnikë mund të konvertojnë pikët në para.

Nëse diçka shkon tek, llogaria Samsung Pay ka një garanci deri në 1.5 milionë dollarë. Si Apple Card, edhe karta fizike e Samsung nuk ka një numër, një CVV e as detaje të cilat mund të përdoren nëse bie në duar të gabuara.

Karta e Samsung do të debutojë në Verë. /PCWorld Albanian

SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Recent Posts

Ja pse kamomili konsiderohet si bima e shenjtë

Kamomili është një bimë mjekësore shumë e njohur e përdorur që në kohët e lashta,…

5 days ago

Çfarë ju ndodh nëse flini më shumë se zakonisht

Gjumi të bën më të bukur. Është një fakt i vërtetuar nga shkenca. Rezultati i…

5 days ago

Si të zhdukësh thinjat e parakohshme

Pavarësisht moshës, flokët e thinjur janë problem për shumë njerëz, femra dhe meshkuj. Thinjat janë…

5 days ago

9 ushqime që mund ti hani pa frikë nëse keni uri natën

Për disa njerëz të ngrënit gjatë natës është një makth dhe për disa, kjo është…

5 days ago

Njihuni me disa përfitime shëndetësore për trupin tuaj kur agjëroni

Agjërim do të thotë të heqësh dorë me dëshirë nga konsumi i disa ose të…

5 days ago

Shtatë zakonet e njerëzve më të lumtur në botë

Nuk ka kohë më të mirë se sa tani për të menduarit në lidhje me…

5 days ago