Më shum

  Sandër Lleshaj nxjerr bllof Ramën për legalizimin e kanabisit

  Ndonëse kryeministri Ramaka deklaruar se ai ka një vit që po e studion idenë e legalizimit të kanabisit për qëllime mjeksore, madje se e ka konsultuar atë edhe ndërkombëtarisht, ministri i tij i brendëshëm as nuk e ka idenë për atë që po ndodh në qeverinë ku ai drejton një nga dikasteret më të rëndësishme. I pyetur sot në Opinion nga Blendi Fevziu  nëse ishte në favor të këtij projekti, Lleshaj u përgjigj se “Unë nuk mund të shprehem as në favor as në disfavor të një projekti të paartikuluar”. Pra ai nuk di asgjë më shumë sesa ka dëgjuar në media kur ka folur shefi i vet.


  Buxheti gropë/ Rama tenton ta mbushë arkën me paratë e krimit


  Ai u ngacmua fillimisht nga gazetari Spartak Koka lidhur me këtë propozim dhe angazhimin e ekspertëve të  Ministrisë së Brendshme në hartimin e këtij drafti, por i zënë ngushtë aiu u detyrua të përgjigjej se kjo ishte në domenin e Ogerta Manastirliut: “Duke qenë se bëhet fjalë për një projekt mjekësor Ministria e Brendshme nuk është përfshirë ende në  këtë proces. Sepse ende jemi në një fazë të hershme të procesit, sigurisht do i merret mendimi sepse përveçse mjekësor, një projekt i tillë sigurisht  ka dhe elementë sigurie. Dhe vëtëm kur të bëhet bashkë elementi mjekësor dhe elementi i sigurisë, atëherë do të jetë i pjekur projekti për t’u diskutuar”.

  Pra sipas Ministrit të Rendit procesi është në fazë të hershme dhe prandaj ministria e tij nuk është njohur me të. Kjo hedh poshtë deklaratën e Ramës për shoshitjen një vjecare të problemit dhe përforcon hipotezën se Rama po i shkel një sy trafikantëve për të injektuar në ekonominë e rrënuar paranë kriminale.

  ©Lapsi.al

  Latest news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Related news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here