More

  Shkrumbohet nga flakët një peshkarexhë në Durrës, shpëtohen 3 marinarët

  - reklamë -

  (foto ilustrim) 


  Një peshkarexhë me 3 marinarë në bord është djegur 6 milje nga bregu i detit në Durrës.


  Peshkarexha me emrin ‘Anxhela’ është djegur e gjitha por fatmirësisht janë shpëtuar 3 marinarët në bord.

  Ajo mori flakë prej një shkëndije elektrike në bateri.

  Anëtarët e bordit të anijes së peshkimit u përpoqën të fikin zjarrin, por më pas për të shpëtuar u hodhën në det teksa një anije peshkimi ”Arlo” që ndodhej 15 minuta larg i shpëtoi.

  Marinarët rrezikuan jetën por në vendngjarje po shkojnë Rojet Bregdetare dhe Policia Kufitare që do të kontrollojnë varkën.

  - reklamë -

  Lajmet e fundit

  - reklamë -

  Lajme të ngjashme

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here