Më shum

  Shqipëria në karantinë, oraret e lëvizjes gjatë fundjavës

  Ndonëse sot qytetarëve iu duhet të qëndrojnë në shtëpi për shkak të izolimit nga COVID-19, të vetmit që iu është dhëna leja për të dalë, janë pensionistët dhe prindërit me fëmijë nën 14 vjeç.

  Ky fakt u bë i ditur nga kryeministri Edi Rama ditën e enjte, ku këto kategori do të dilnin në fasha të ndryshe oraresh. Kështu, pensionistëve iu lejohet që të dalin deri në orën 10:00 të paradites, ndërkohë që prindërve me fëmijë, duke nisur nga ora 11:00, deri në 17:30. Pavarësisht liridaljes, ditën e sotme moti nuk favorizon për shkak të reshjeve.

  Pensionistëve dhe prindërve me fëmijë do t’i lejohet të dalin edhe nesër, në të njëjtat fasha orari, ndërkohë që lëvizja e mjeteve private nuk do të lejohet përgjatë këtyre dy ditëve. Sot do të qëndrojnë të hapura vetëm farmacitë dhe marketet.

  Latest news

  Lajm i mirë për emigrantët shqiptarë në Angli, kandidati për kryeministër ka vetëm 2 kushte për leje qëndrimi

  Boris Johnson kandidatit kryesor për t’i zënë vendin kryeministres së dorëhequr Tereza May ka dhënë një lajm të mrekullueshëm për të gjithë emigrantët që...

  Nipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor

  Kërkojmë ndihmën e SPAK të vendosë drejtësiNipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor Nga : Kadri Malka Në të vërtetë,...

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën ma dëgjoni. Të bashkohemi për këtë komb ku i...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet kënga e cila vjen e realizuar...

  Related news

  Lajm i mirë për emigrantët shqiptarë në Angli, kandidati për kryeministër ka vetëm 2 kushte për leje qëndrimi

  Boris Johnson kandidatit kryesor për t’i zënë vendin kryeministres së dorëhequr Tereza May ka dhënë një lajm të mrekullueshëm për të gjithë emigrantët që...

  Nipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor

  Kërkojmë ndihmën e SPAK të vendosë drejtësiNipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor Nga : Kadri Malka Në të vërtetë,...

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën ma dëgjoni. Të bashkohemi për këtë komb ku i...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet kënga e cila vjen e realizuar...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here