More

  Shqipëria në karantinë, Rama: Nesër vendimi për Universitetet

  Kryeministri, Edi Rama, në komunikimin live me qytetarët tha se ditën e nesërme do të bëhen publike vendimet se çdo të bëhet me universitetet.

  “Sot kam pasur një mbledhje të fundit me Ministren e Shëndetësisë dhe ata të Arsimit se çdo të vendoset në lidhje me Universitetet. Nesër do bëhet njoftim se çdo të bëhet me universitetet”, tha Rama

  Një ditë më parë Ministria e Arsimit vendosi hapjen e shkollave për një periudhë tre javore vetëm për maturantët, mbajtjen e provimeve të maturës shtetërore në qershor dhe mbylljen e këtij viti shkollor po në qershor.

  Nxënësit nga klasa e parë në të 11 do të zhvillojnë mësim online deri në fund të majit.

  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here