More

  Shqiptarja që punon për kompaninë Facebook

  Plarenta Deshishku është pjesë e kompanisë “Meta”. Ajo punon në departamentin e “Global Operations” në “Facebook”.

  Deshishku jeton në Irlandë dhe e ka nisur prej disa vitesh karrierën e saj në kompaninë që ka në pronësi të saj rrjetin më të madh social në botë.

  Ajo është diplomuar për Administrim Biznes dhe Menaxhim të Përgjithshëm në “ESCP Business School”. Studimet pasuniversitare i ka ndjekur në “Trinity College Dublin”

  Deshishku, edhe pse në një moshë të re, ka tashmë një karrierë të mbushur me trajnime, specializime dhe eksperienca të ndryshme pune.

  Lajmet e fundit
  Lajme të ngjashme

  PËRGJIGJU

  Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
  Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu