Më shum

  Shtyhet debutimi i sezonit 2 të Fortnite

  Epic Games ka vendosur të shtyjë debutimin e sezonit të ri të Fortnite deri në Qershor. Kapitulli 2 i Sezonit 3 të Fortnite duhej të kishte mbërritur pas dy javësh por kompania tha se do ta shtyjë.

  Fortnite është një prej video lojërave më popullore në botë duke tërhequr miliona lojtarë e shikues. Nuk është hera e parë që Fortnite ka shtyrë debutimin e një sezoni.

  Çdo sezon sjell përditësime dhe ndryshme për ti mbajtur lojtarët të angazhuar. Objektivi i lojës Fortnite, si me çdo lojë “battle-royale” është të ngeleni lojtari i vetëm në fushë edhe pse shumica e tyre luajnë në ekipe gjatë lojës.

  Sezoni i parë i Kapitullit 2 mbërriti në Tetor të 2019-ës. Pavarësisht vonesave të përditësimeve, Fortnite ka ngelur popullore. Si çdo lojë tjetër ka parë një rritje të paprecedent në popullaritet gjatë izolimit të koronavirusit. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here