Më shum

  Smartfoni i LG me dy ekrane risjell nostalgjinë e dekadës së kaluar

  LG ka ndërtuar një smartfon të ri me dy ekrane ndryshe nga sa jemi mësuar të shohim. Ekranin kryesor i smartfonit rrokulliset për të zbuluar një ekran të dytë në të raportoi Korean Herald.

  Telefoni ka ekran 6.8-inç kryesor dhe një 4-inç dytësor me raport 1:1. Do të kushtojë më tepër sesa smartfoni Velvet dhe do të debutojë drejt fundit të vitit.

  Megjithatë nuk është smartfoni i parë me këtë lloj dizajni. Një dekadë më parë disa telefonë me këtë format janë prezantuar si modelet LB1500 dhe LU1400. Përveç dizajnit rrotullues, këta smartfonë kishin antena të cilat merrni kanale dixhitale televizive.

  Ekrani rrotullohej duke zbuluar një tastierë T9 dhe jo ekran dytësor. Në rastin e ekranit të dytë të telefonit të ri LG, ai mund të përdoret për të shfaqur një foto ose për të aksesuar kontrolle të ndryshme editimi.

  Është ndryshe nga dizajnet e G8X dhe V60 ekranet sekondare të të cilëve japin mundësinë e përdorimit të dy aplikacioneve të ndryshme njëherazi. Përtej dizajnit të çuditshëm, smartfoni i LG do të ketë 5G, procesor Snapdragon të serive 7 dhe tre kamera të pasme me një sensor 64-megapiksel. /PCWorld Albanian

  Latest news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Related news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here