Më shum

  Smartfoni i ri i Samsung do ta bëjë teknologjinë 5G të përballueshme për këdo

  Galaxy A51 është një prej smartfonëve buxhetorë më të suksesshëm të Samsung dhe gjiganti Korean po përgatitet të lançojë një version 5G të tij duke sjellë gjeneratën e re celulare tek ky segment smartfonësh dhe blerësish.

  Ekzistenca e këtij telefoni u përforcua më tepër ditën e sotme me certifikimin e tij në Wi-Fi Alliance. Telefoni ka emrin e koduar SM-A516N dhe sapo ka marrë një licencë për të operuar në rrjetet Wi-Fi.

  Sa i përket këtij të fundit, A51 5G vjen me standardin Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac në frekuencat 2.4Ghz dhe 5Ghz. Është listuar me Android 10 dhe OneUI 2 nga kutia.

  Por çfarë presim në aspektin e harduerit? Sipas raportimeve do të ketë po të njëjtat dimensione dhe konfigurimin e kamerave të pasme në formë L-je.

  Ekrani 6.5-inç Super AMOLED me kamër “punch-hole” ishte një prej më të mirëve që mund të gjeni tek një smartfon buxhetor dhe të gjithë ne e dimë cilësinë e ekraneve Samsung.

  Duke qenë se modeli i ri sjell 5G atëherë çipi me patjetër duhet të jetë Exynos 980 që e ka të integruar këtë teknologji. Modeli i kaluar kishte 4 ose 6GB RAM me 128GB memorie dhe bateri 4,000 mAh.

  Tipare të tjera janë Bluetooth 5.0, NFC, USB Type-C dhe një portë kufjesh 3.5mm. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Për nder të 28 Nëntorit, shqiptarët në Nju Jork brenda natës mbushin lagjet me flamurin kombëtar

  Shqiptarët të cilët jetojnë dhe veprojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës edhe një herë e kanë dëshmuar se janë më të bashkuar se...

  “Qyteti Muze i Beratit”, vendi i ruajtjes së traditës dhe lashtësisë shqiptare

  Nga ADEM LUSHAJ – Deçan – Kosovë Ruajtja e vlerave antike si, shtëpitë, kalldrëmet, rrugicat, pastaj Kalaja, Muzetë e shumta, Lumi “Osum”, ullishtat, “përsheshi me...

  3 Trajtime në shtëpi për të rinuar lëkurën e duarve!

  Duart tona kanë një lëkurë shumë të hollë dhe të ndjeshme. Pikërisht për këtë kërkojnë kujdes të veçantë. Disa faktorë mund ta rrënojnë lëkurën.Për...

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut Nga: Haxhi MEHMETAJ, arkeolog Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri të...

  Related news

  Për nder të 28 Nëntorit, shqiptarët në Nju Jork brenda natës mbushin lagjet me flamurin kombëtar

  Shqiptarët të cilët jetojnë dhe veprojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës edhe një herë e kanë dëshmuar se janë më të bashkuar se...

  “Qyteti Muze i Beratit”, vendi i ruajtjes së traditës dhe lashtësisë shqiptare

  Nga ADEM LUSHAJ – Deçan – Kosovë Ruajtja e vlerave antike si, shtëpitë, kalldrëmet, rrugicat, pastaj Kalaja, Muzetë e shumta, Lumi “Osum”, ullishtat, “përsheshi me...

  3 Trajtime në shtëpi për të rinuar lëkurën e duarve!

  Duart tona kanë një lëkurë shumë të hollë dhe të ndjeshme. Pikërisht për këtë kërkojnë kujdes të veçantë. Disa faktorë mund ta rrënojnë lëkurën.Për...

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut Nga: Haxhi MEHMETAJ, arkeolog Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri të...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here