Categories: Teknologji

Smartfoni më i ri i Sony nuk duhet të injorohet

Flagshipi më i fundit i Sony, Xperia 1 II i cili del në shtije më 24 Korrik do të kushtojë 1,119 dollarë bëri të ditur kompania.

Porositë fillojnë më 1 Qershor dhe nëse smartfoni blihet përpara datës 28 Qershor, blerësit përfitojnë një palë kufje wireless WF-1000XM3 të cilat janë ndër më të mira në industri.

Smartfoni vjen me tre kamera të pasme zhvilluar nga kamerat pa pasqyrë A7 III të Sony. Ato kanë madhësi 12-megapiksel (gjerë, super-gjerë dhe zmadhim) si dhe mund të kapin foto me 20fps me autofokus dhe autoekspozim duke i bërë zgjedhjen ideale për fotografimin e aktiviteteve sportive.

Madje këto kamera mund të gjurmojnë syrin e njeriut dhe janë të pajisur me funksione të avancuara.

Xperia 1 II ka ekran 6.5-inç 4K HDR OLED e mund të sillet edhe si ekran i jashtëm për disa modele DSLR të Sony. Në brendësi fshihet një procesor Snapdragon 865, bateri 4,000 mAh dhe kufje 3.5mm.

Smartfoni do të sjellë 5G në Evropë për frekuencat nën-6Ghz ndërsa pritet debutimi i Xperia Pro 5G me teknologjinë mmWave. Ky smartfon është aq i veçantë dhe i dedikuar profesionistëve saqë vjen me një konektor input HDMI. /PCWorld Albanian

SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Recent Posts

Autoktonia ilire në Kretë si dhe monedha e saj shkruar Elyrion

Shkruan: Aleksander HASANAS Elyros ishte një nga qendrat më të rëndësishme urbane të Kretës jugperëndimore,…

5 hours ago

Karnavalet e Korçës – performanca e kolonjarëve, qershia mbi tortë

Në karnavalet e Korçës, Kolonja mori pjesë për herë të parë Karnavalet e Korçës -…

5 hours ago

Studim mbi fjalën e lashtë nga PAlb: “Flaka” Etimologji

Zogu simbol i kryezotit “Zeus”, “Shkaba” – Shqiponja qiellore, ruan brenda emërtimit të saj një…

5 days ago

“Toka” sipas mitologjisë së hershme në gjuhën e pellazgut të parë

Shkruan: Aleksander HASANAS Toka- është planeti i tretë i sistemit diellor, mendohet të jetë rreth…

5 days ago

Çfare fshihet pas emrit Merkuri – Etimologji

Mërkurri është planeti më i vogël dhe më i afërt i Diellit nga tetë planetet…

5 days ago

Ja pse kamomili konsiderohet si bima e shenjtë

Kamomili është një bimë mjekësore shumë e njohur e përdorur që në kohët e lashta,…

2 months ago