More

  Studiuesit në Korenë e Jugut: Nuk është e mundur që koronavirusi të prekë dy herë një njeri

  Studiuesit në Qendrën e Koresë Jugore për Sëmundjet dhe Parandalimin e tyre, kanë thënë se është e pamundur që koronavirusi të prekë dy herë të njëjtin person.

  Revista britanike “Daily Star” raporton se një lajm i tillë shikohet si një shpresë në luftën kundër pandemisë së Covid-19.

  Gjithsesi, OBSH-ja ka paralajmëruar shtetet që të mos përdorin “pasaportat e imunitetit”, që ishin menduar që t’ju jepeshin personave që tashmë ishin infektuar me virusin vdekjeprurës.

  Këto pasaporta në parim do iu jepeshin njerëzve, që janë shëruar nga koronavirusi, duke supozuar se janë imunë tashmë ndaj virusit dhe dalin pozitivë në testin për antitrupa.

  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here