Më shum

  Telefonët më të shitur për këtë vit mund tu surprizojnë

  Njerëzit po blejnë në masë telefonë Android të rangut të mesëm dhe po i zgjedhin ato përballë alternativave të shtrenjta sugjeron një raport i Strategy Analytics.

  Shitjet globale të smartfonëve ishin 275 milionë në tre mujorin e parë të 2020-ës dhe telefonët Android përbënin 86% të tyre gjatë kësaj periudhe.

  Në mesin e 6 smartfonëve më të shitur, Samsung zuri 4 pozicione ndërsa Xiaomi 2 të tjerët. Samsung Galaxy A51 ishte smartfoni më popullor në të gjitha rajonet, veçanërisht në Evropë dhe Azi.

  Xiaomi Redmi 8 ishte smartfoni i dytë më popullor në botë i cili është shitur mjaft mirë në Indi, Kinë dhe Evropë. Në vendin e tretë ishte Galaxy S20+ me 1.7% të shitjeve gjatë këtij tre mujori, i vetmi smartfon super i shtrenjtë që shfaqet në listën e 6 smartfonëve më të shitur.

  Lista më pas vijon si Galaxy A10s, Redmi Note 8 dhe Galaxy A20s paraqitur edhe në grafikun e mësipërm.

  Një hulumtim i ngjashëm nga Canalys na dha një panoramë të ngjashme megjithëse i përllogaritet Redmi Note 8 dhe 8T si një produkt i vetëm duke i vendosur përpara Galaxy A51.

  Raporti në të vërtetë nuk zbulon një trend të ri sepse seritë Galaxy A dhe Xiaomi Redmi kanë qenë telefonët më të shitur edhe vitin e kaluar. Për Apple, Canalys thotë se iPhone 11 ka qenë smartfoni më i shitur. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  Related news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here