Më shum

  Telegram tërhiqet projekti i kriptomonedhave

  Shërbimi i komunikimit Telegram tha ditën e Marte se do të braktisë platformën blockchain Telegram Open Network pas një beteje të gjatë me autoritetet Amerikane.

  Sot është një ditë e trishtë për ne në Telegram. Njoftojmë braktisjen e projektit blockchain,” shkruante Pavel Durov në kanalin e tij në Telegram.

  Një gjykatë Amerikane e bëri të pamundur për shërbimin e komunikimit përdorur nga 400 milionë njerëz të vijojë me zhvillimin e Telegram Open Network vijoi ai.

  Lajmi i ditës së sotme përbën surprizë sepse vetëm para një muaji Telegram siguroi përdoruesit për lançimin e TON në Prill të 2021 dhe ofroi investitorëve një rimbursim prej 1.2 miliardë dollarësh.

  Durov tha se monedhat që do të shpërndaheshin si pjesë e projektit, “Gram,” nuk do të ofrohen as jashtë Shteteve të Bashkuara.

  Në Mars Gjykata e Manhatan vendosi në favor të një padie nga autoritetet Amerikane të cilat kërkonin ndalimin e projektit të Telegram. Ideja e Telegram u hodh në 2017-ën. Benchmark, Lighspeed Capital dhe disa investitorë Rusë investuan 1.7 miliardë dollarë në këtë projekt. /PCWorld Albanian

  Latest news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtai Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Related news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtai Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here