Më shum

  Tenderat sekret, Basha: Rama nuk publikon të vërtetën, por bën si klloun

  Lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur në opinion për denoncimet e partisë së tij ndaj qeverisë për tenderat sekret.

  Basha tha në “Opinion” se qeveria ka përdorur procedurën sekrete për 15 tendera. Kreu i PD tha se Rama luan rolin e klounit dhe nuk publikon të vërtetën e këtyre tenderave.

  Për tenderat, cilat kanë qenë denoncimet bazike tuajat?

  Janë afro 15 tendera ku është përdor procedura sekret, duke përfshirë dhe letrën higjënike.

  Ai ka bërë dhe një spot…

  Ai spoti ka kushtuar para, ka kushtuar kohën e tij ku bën si kloun që i bie ballit me dorë dhe qesh. Sa bën të gjitha këto për ti hequr vëmendjen e qytetarëve, për dy minuta urdhëronte publikimin e atyre shifrave. Kryeministri nuk u publikon në spot por në fletoren zyrtare ose në faqen e APP, pse sot e kësaj dite faqja e APP nuk ka as publikimin, ofertën apo kontratën për këto tendera? Për një arsye të thjeshtë se kanë dy javë në katin e sipërm të kryeministrisë që manipulojnë shifrat e nuk iu dalin sepse i kanë blerë me katërfish e pesëfishtë. Pra këta dhe në kohë pandemie kanë mashtruar dhe kanë vjedhur.

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here