More

  Tenderat sekretë, PD publikon nesër prova për zjarrin në Ministrinë e Shëndetësisë

  Provat se në ministrinë e Shëndetësisë ka rënë zjarr dhe janë djegur dokumentet e tenderave, Partia Demokratike do ti publikojë nesër.


  Në një reagim, Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi thotë se ministrja gënjeu dhe për këtë duhet të bëhet pjesë e hetimit jo vetëm për vjedhjen, por edhe manipulimin e dokumentave përmes djegies.


  Gazment Bardhi: Fronti i vjedhjes me tendera sekret vazhdon avazin e gënjeshtrës! Asgjë e re nga bashkëpunëtorja e Edi Ramës në vjedhje dhe në fshehjen e vjedhjes së parave të shqiptarëve me tendera sekret në kohë pandemie.

  Ogerta Manastirliu gënjen paturpësisht për zjarrin e rënë në Ministrinë e Shëndetësisë. Ne kemi prova për këtë skandal dhe do t’i bëjmë publike nesër.

  Fakti që Ministrja gënjen për zjarrin duhet të bëhet pjesë e hetimit jo vetëm për vjedhjen, por edhe manipulimin e dokumentave përmes djegies. Ajo gabon rëndë që mendon se duke i zhdukur provat do të shpëtojë nga burgu.

  Ogerta Manastirliu boll nxorre tym nga koka dhe gënjeshtra nga goja. E kuptojmë që ky skandal të djeg shumë. Ky është zjarr që të çon në burg dhe nuk e shuan dot me ujë!

  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here