Categories: Aktualitet

Tentoi të rrëmbejë 4-vjecaren në Korcë, gjykata shtron në spital psikiatrik 20-vjecarin

Gjykata e Korçës ka dhënë sot masën e sigurisë, shtrim i detyrueshëm i përkohëshëm në një spital psikiatrik për 20 vjecarin i cili akuzohet për rrëmbim ose mbajtja peng e personit.


20 vjecari Paolo Vellku tentoi të rrëmbeje një vajzë 4-vjecare në lagjen nr 17 të qytetit.


Ngjarja ndodhi më 22 maj rreth orës 21:30 ,pranë shtëpisë së vajzës e cila ishte e shoqëruar nga nëna e saj në oborrin e pallatit.

E gjithë ngjarja ndodhi në prani të banorëve të cilët e kanë shpëtuar në kohë 4-vjeçaren.

SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Recent Posts

Ja pse kamomili konsiderohet si bima e shenjtë

Kamomili është një bimë mjekësore shumë e njohur e përdorur që në kohët e lashta,…

5 days ago

Çfarë ju ndodh nëse flini më shumë se zakonisht

Gjumi të bën më të bukur. Është një fakt i vërtetuar nga shkenca. Rezultati i…

5 days ago

Si të zhdukësh thinjat e parakohshme

Pavarësisht moshës, flokët e thinjur janë problem për shumë njerëz, femra dhe meshkuj. Thinjat janë…

5 days ago

9 ushqime që mund ti hani pa frikë nëse keni uri natën

Për disa njerëz të ngrënit gjatë natës është një makth dhe për disa, kjo është…

5 days ago

Njihuni me disa përfitime shëndetësore për trupin tuaj kur agjëroni

Agjërim do të thotë të heqësh dorë me dëshirë nga konsumi i disa ose të…

5 days ago

Shtatë zakonet e njerëzve më të lumtur në botë

Nuk ka kohë më të mirë se sa tani për të menduarit në lidhje me…

5 days ago