More

  VIDEO/ Shembja e Teatrit, BBC: Protestuesit u tërhoqën zvarrë në Tiranë

  - reklamë -

  Shembja e Teatrit Kombëtar në Tiranë është pasur nga një jehonë e madhe në mediat prestigjigjoze ndërkombetare. Edhe gjiganti britanik BBC i ka kushtuar një moment asaj që ndodhi në Tiranë.


  “Shkatërrimi i Teatrit Kombëtar në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë ka çuar në përplasje të rënda midis protestuesve dhe policisë. Aktivistë dhe aktorë u tërhoqën zvarrë nga policia teksa godina 81-vjeçare u sheshua e tëra”, – thuhet në raportimin e BBC. ©LAPSI.al


  - reklamë -

  Lajmet e fundit

  - reklamë -

  Lajme të ngjashme

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here