Më shum

  Vlera e Bitcoin bie në pikën më të ulët të dy javëve të fundit

  Çmimi i bitcoin ra me 9.8% javën e kaluar duke shënuar rënien më të madhe javore që prej javës së dytë të muajit Mars sipas CoinDesk.

  Mëngjesin e ditës së Hënë u regjistrua pika më e ulët në dy javë ku 1 bitcoin këmbehej me 8,630 dollarë, 11% më pak sesa vlera prej 9,960 dollarë që kishte para nisjes së procesit të përgjysmimit.

  Pavarësisht rënies së çmimit, numri i adresave që kanë sasi të vogla bitcoin vijoi të rritej. Aktualisht janë 8,378,746 adresa të cilat kanë vetëm 0.01 BTC ose 87 dollarë sipas informacioneve të Glass Node.

  Rënia është lidhur ngushtë nga analistët me një trend rëniejeje që ka pasur përgjysmimet e kaluara të bitcoin. Në Korrik të 2016-ës kur kishte ndodhur përgjysmimi i shpërblimit për gërmimin e blloqeve të bitcoin, vlera e monedhës kishte rënë me 30% në katër javë.

  Por në një periudhë afatshkurtër pritet që bitcoin të sillet në vlerën 8,000 deri në 8,200 dollarë. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  Related news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here