More

  Vodhën 84 mijë € duke klonuar kartat bankare, në pranga 2 femra dhe një djalë në Durrës

  - reklamë -

  Në durrës janë vënë një pranga një grup që klononin kartat bankare, kryesisht të shtetasve të huaj. Sipas policisë në pranga kanë rënë B.G., 43 vjeçe, S.G., 24 vjeçe dhe M.B., 31 vjeç.


  Nga hetimet e kryera dyshohet se këta në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë përfituar shumën 84 mijë euro, nëpërmjet kartave të klonuara, duke mashtruar shtetas të huaj që kryenin rezervime në hotele për turizëm.


  Policia thotë se dosjen në ngarkim të këtyre shtetasve, do ia kalojë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për veprime të mëtejshme procedurale, për veprën penale “Mashtrimi kompjuterik”.

  - reklamë -

  Lajmet e fundit

  - reklamë -

  Lajme të ngjashme

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here