Volejboll, Kraja: Formula e sezonit nuk duhet të ndryshojë

Sikundër i gjithë sporti në vend, edhe kampionati i volejbollit është ndërprerë, por për trajnerin e Vllaznisë së meshkujve, Ermal Kraja, skuadra është munduar sidoqoftë të ruajë formën fizike përtej karantinës.
Duke folur për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar, trajneri ka shprehur shqetësimin e tij edhe për idenë e ndryshimit të formulës së këtij sezoni.
Kraja mendon se kriza e shkaktuar nga virusi korona do ta dëmtojë volejbollin edhe përtej këtij sezoni.
Por trajneri i shkodranëve ka besim tek skuadra e tij.
Vllaznia mban aktualisht vendin e 5-të në renditjen e Kampionatit Kombëtar të Volejbollit për Meshkuj, me 21 pikë, 5 më pak sesa Skënderbeu i vendit të 4-t dhe 17 më pak se Erzeni kryesues, teka kanë mbetur edhe 4 javë për t’u luajtur deri në mbyllje të sezonit.

Published
Categorized as Lajme

By SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *