Më shum

  Vrasja mafioze e 26-vjeçarit në Vlorë, çfarë po heton policia

  Një ditë pas vrasjes së të riut në Vlorë, krimi mbetet pa autor. Policia e Vlorës ka punuar gjatë këtyre orëve për kapjen e autorëve, ngritjen e pistave të hetimit si dhe trajektoren të cilën kanë ndjekur autorët.


  Pista kryesore e hetimit mbetet aktiviteti i mundshëm kriminal në Belgjikë, teksa policia e Vlorës konfirmon gjithashtu se i riu 26-vjeçar ka konflikte të mëparshme edhe në qytetin e Vlorës, si dhe nuk përjashtohet një prishje e pazareve të drogës.


  Pra, policia po heton në 3 pista, koha e qëndrimit dhe aktiviteti në Belgjikë, larja e hesapeve dhe trafikim i lëndëve narkotike.

  I ndjeri pati ceremoninë mortore ditën e diel dhe pas ceremonisë, policia e Vlorës ka marrë në pyetje familjarë dhe miq të 26-vjeçarit. Ata janë shprehur se nuk kanë informacion për punën e tij në Belgjikë.

  Për sa u përket konflikteve të mëparshme,ata shprehen se nuk kanë dijeni për ndonjë konflikt të mundshëm të 26 vjeçarit në Vlorë.

  Përveçse 12 personave të shoqëruar, familjarëve, miqve, policia e Vlorës ka shoqëruar në cilësinë e dëshmitarit okular edhe 3 persona gjatë këtij 24 orëvei, por nuk kanë dhënë diçka vendimtare për të ndihmuar në identifikimin e autorëve.

  Grupi hetimor po vijon ende hetimet.

  Latest news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  Related news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here