More

  Vuçiç: Prishtina po zgjedh momentin nëse dhe kur do ta ‘pushtojë’ Valaçin

  Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, ka theksuar sot se Prishtina po e zgjedh momentin nëse dhe kur do ta pushtojë trafostacionin e Valaçit në veri dhe se i lutet që të mos e bëjnë këtë, transmeton Tanjug.

  Për paralajmërimin e tij të mëhershëm se më 6 nëntor autoritetet kosovare mund të pushtojnë veriun e Kosovës dhe ta marrin Valaçin, Vuçiq ka shpjeguar sot se ka thënë se nga 6 nëntori, kjo mund të ndodhë për shkak të qëndrimit ndaj KOSTT-it.

  “Ata do të kërkojnë arsye për tarifimin e energjisë elektrike në veri. Ata do të përpiqen ta përdorin atë në një moment për të arritur disa qëllime të tjera politike që nuk kanë të bëjnë me energjinë. I lutem të mos e bëjnë këtë”, ka thënë Vuçiq.

  Vuçiq tutje shtoi se është në rregull që opozita ta mbështesë Kurtin.

  “Fakti që opozita mbështet Kurtin është mirë, por lloji i sulmit ndaj serbëve se ata janë kriminelë, tregon se sa pak duhet për të poshtëruar veten dhe për të lajkatuar dikë jashtë vendit”, potencoi presidenti serb.

  Lajmet e fundit
  Lajme të ngjashme

  PËRGJIGJU

  Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
  Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu