Më shum

  WhatsApp zbulon limitin e ri të video thirrjeve në grup

  Zoom, Duo, House Party dhe Skype duhet të tremben. Aplikacioni më popullor në botë i chatit, WhatsApp ka vendosur të rrisë limitin e video thirrjeve në grup në 8 persona.

  Kompania ka lançuar këtë opsion të ri në versionet eksperimentale për iOS dhe Android të cilët testohen me një numër të kufizuar përdoruesish përpara se të bëhen të disponueshme për të gjithë.

  Houseparty ofron video thirrje në grup me 8 persona ndërsa Google Duo me 12 persona njëherazi. Sakaq Zoom dhe Skype ofrojnë shumë më tepër.

  Megjithatë shërbimet në fjalë duhet të jenë të frikësuar sepse 2 miliardë përdoruesit e WhatsApp mund të përfitojnë nga opsioni i ri pa qenë nevoja të ndërrojnë shërbim për tu lidhur me miqtë dhe familjen.

  Ende nuk ka një datë specifike se kur do të mbërrijë për versionet zyrtare të WhatsApp. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here