Më shum

  Zbulohet risia e Apple me modelet e ardhshme të iPhone

  Një prej modeleve të ardhshme të iPhone do të ketë një sensor të ri për stabilizimin e imazhit.

  Sipas analistit të mirënjohur të Apple Ming-Chi Kuo, teknologjia e re e stabilizimit mund të vijë në iPhone 6.7-inç. Kjo teknologji do të ofrojë stabilizimin edhe për sensorin kryesor ndërsa aktualisht vetëm për lentet me kënd super të gjerë (ultra-wide) dhe të zmadhimit (telephoto) kanë stabilizim por vetëm që është optik.

  Nuk dihet nëse të tre kamerat do të kenë stabilizimin e ri përmes sensorëve apo do të vijojnë me mekanizmin e vjetër të stabilizimit optik.

  Kuo gjithashtu foli për iPhone e rinj. Stabilizimi përmes sensorëve do të debutojë në 2 prej 3 modeleve të iPhone në 2021. Më pas në 2022 Kuo thotë se të paktën një prej varianteve do të ketë lente periskop me zmadhim optik 5x dhe 10x të cilin e kemi parë në telefonë si Huawei P30 Pro dhe Samsung Galaxy S20 Ultra.

  Modelet aktuale të iPhone kanë zmadhim optik 2x dhe dixhitale 10x. Një zmadhim optik mund të ruajë cilësinë e imazhit. /PCWorld Albanian

   

  Latest news

  Nipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor

  Kërkojmë ndihmën e SPAK të vendosë drejtësiNipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor Nga : Kadri Malka Në të vërtetë,...

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën ma dëgjoni. Të bashkohemi për këtë komb ku i...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet kënga e cila vjen e realizuar...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN E SHQIPTARËVE...

  Related news

  Nipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor

  Kërkojmë ndihmën e SPAK të vendosë drejtësiNipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor Nga : Kadri Malka Në të vërtetë,...

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën ma dëgjoni. Të bashkohemi për këtë komb ku i...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet kënga e cila vjen e realizuar...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN E SHQIPTARËVE...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here