Më shum

  Zoom nuk është aq popullor sa kemi menduar

  Shërbimi dhe aplikacioni i njohur i video konferencave Zoom tha ditën e Enjte se gabimisht ka publikuar në blog javën e kaluar një shifër prej 300 milionë përdoruesish por në fakt ajo statistikë kishte të bënte me numrin e njerëzve që kanë marrë pjesë në video konferencat.

  Në blogun e Zoom më 22 Prill u tha se shërbimi kishte pasur më shumë se 300 milionë përdorues në ditë.

  Kompania tha se kuptoi gabimin dhe ndryshoi informacionin e dhënë. Menjëherë pas këtij lajmi reaguan aksionet e kompanisë që ranë me 6.6%.

  Përdorues aktivë në ditë është një term standard që përdoret në sektorin e teknologjisë dhe numëron përdorues individualë.

  Zoom ishte një prej shërbimeve që shpërtheu në popullaritet në javët e fundit ndërsa shkolla e korporata kanë filluar të mësojnë e punojnë nga shtëpitë për shkak të koronavirusit.

  Por me popullaritetin vjen edhe përgjegjësi më e madhe çka bërë që shërbimi të kritikohej ashpër për praktikat e sigurisë dhe privatësisë. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Për nder të 28 Nëntorit, shqiptarët në Nju Jork brenda natës mbushin lagjet me flamurin kombëtar

  Shqiptarët të cilët jetojnë dhe veprojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës edhe një herë e kanë dëshmuar se janë më të bashkuar se...

  “Qyteti Muze i Beratit”, vendi i ruajtjes së traditës dhe lashtësisë shqiptare

  Nga ADEM LUSHAJ – Deçan – Kosovë Ruajtja e vlerave antike si, shtëpitë, kalldrëmet, rrugicat, pastaj Kalaja, Muzetë e shumta, Lumi “Osum”, ullishtat, “përsheshi me...

  3 Trajtime në shtëpi për të rinuar lëkurën e duarve!

  Duart tona kanë një lëkurë shumë të hollë dhe të ndjeshme. Pikërisht për këtë kërkojnë kujdes të veçantë. Disa faktorë mund ta rrënojnë lëkurën.Për...

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut Nga: Haxhi MEHMETAJ, arkeolog Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri të...

  Related news

  Për nder të 28 Nëntorit, shqiptarët në Nju Jork brenda natës mbushin lagjet me flamurin kombëtar

  Shqiptarët të cilët jetojnë dhe veprojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës edhe një herë e kanë dëshmuar se janë më të bashkuar se...

  “Qyteti Muze i Beratit”, vendi i ruajtjes së traditës dhe lashtësisë shqiptare

  Nga ADEM LUSHAJ – Deçan – Kosovë Ruajtja e vlerave antike si, shtëpitë, kalldrëmet, rrugicat, pastaj Kalaja, Muzetë e shumta, Lumi “Osum”, ullishtat, “përsheshi me...

  3 Trajtime në shtëpi për të rinuar lëkurën e duarve!

  Duart tona kanë një lëkurë shumë të hollë dhe të ndjeshme. Pikërisht për këtë kërkojnë kujdes të veçantë. Disa faktorë mund ta rrënojnë lëkurën.Për...

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut Nga: Haxhi MEHMETAJ, arkeolog Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri të...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here