More

  Menaxheri i Hysajt: Rinovon kontratën dhe shitet në verë

  Mario Giuffredi, menaxheri i Elseid Hysaj, e sheh të ardhmen e shqiptarit larg Napolit, përtej faktin që kohet e fundit ka patur shumë më tepër minuta në dispozicion me Gattuson trajner.

  “Kemi folur për këtë dhe Napoli e di situatën e tij. Do të presim përgjigjet dhe kur t’i marrim do ta shohim çfarë do të ndodhë. Ekziston dëshira për zgjatjen e kontratës dhe për shitjen e tij në verë. Nuk i dua më dy lojtarë të mi në të njëjtin rol”.

  Hysaj ka luajtur 11 ndeshje në Serinë A në këtë sezon dhe dy të tjera në Kupën e Italisë. Gjatë verës për 26-vjeçarin pati interes konkret nga Atletico Madridi dhe Roma.

  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here