Auto

Makina me hidrogjen që në vend të tymit nxjerr ujë

Riversimple është një kompani e vogël, e pavarur, që po ndërton makina me hidrogjen, të cilat i sheh si pjesë…

2 years ago

FCA-Reanult-Nissan, drejt krijimit të grupit më të madh automobilistik në botë

Grupi automobilistik FCA (Fiat-Chrysler) përgatitet të njoftojë një aleancë me “Renault” në orët në vijim, ose nesër në mëngjes, duke…

2 years ago

Shpiket roboti që tërheq avionë

Roboti katërkëmbësh, në gjendje të tërheqë një miniaeroplan prej tre tonësh, është italian. I dizenjuar për të ndihmuar njerëzit në…

2 years ago

Fluturimi i parë i avionit më të madh në botë

Kompania amerikane ”Stratolaunch” njoftoi sot kryerjen e fluturimit të parë në formë testi të avionit më të madh në botë…

2 years ago

Aston Martin prezanton makinën 100% elektrike / Foto

Aston Martin Rapide E është makina më e re e markës britanike që u prezantua në Sallonin e Shangait. Bëhet…

2 years ago

VW planifikon prodhimin e 22 milionë veturave elektrike

Prodhuesi gjerman i automjeteve ”Volkswagen” (VW) njoftoi se planifikon të prodhojë në 10 vitet e ardhshme 22 milionë makina elektrike…

2 years ago

BMW dhe Microsoft do të punojnë së bashku për “fabrika smart”

Prodhuesi gjerman i automjeteve BMW Group dhe Microsoft, kanë vendosur që të bashkëpunojnë për të përhapur “fabrikat smart” si dhe…

2 years ago

Toyota prodhon një makinë të re hibride për Suzukin

Toyota njoftoi sot se po punon për të prodhuar një makinë të re hibride për partnerin e saj, Suzuki në…

2 years ago