Provokon Veliaj, dërgon Policinë Bashkiake tek Teatri Kombëtar

Bashkia e Tiranës dërgoi pasditen e sotme efektivë të policisë bashkiake për t’u komunikuar vendimin e kalimit të Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë. Kjo ka tensionuar dhe situatën mes efektivëve dhe aktorëve që ndodheshin aty, por policia arriti të ngjisë vendimin në derën e Teatrit për t’u larguar më pas. Regjisori, Edmond Budina, ishte… Continue reading Provokon Veliaj, dërgon Policinë Bashkiake tek Teatri Kombëtar

“Vendosa ta denoncoj sepse më ka nxirë jetën, babai im është monstër. Kur isha e vogël nuk i kuptoja disa gjëra”, zbardhet dëshmia e vajzës së abuzuar nga babai

Zbardhet dëshmia e 18-vjeçares nga Maliqi, e cila pretendon se është abuzuar seksualisht nga babai i saj. Ajo ka rrëfyer se ka pasur probleme në familje dhe se i ati ushtronte dhunë ndaj të ëmës. Gjithashtu vajza ka rrëfyer se babai pinte dhe më pas i kërkonte që të kryente marrëdhënie me të, duke shtuar… Continue reading “Vendosa ta denoncoj sepse më ka nxirë jetën, babai im është monstër. Kur isha e vogël nuk i kuptoja disa gjëra”, zbardhet dëshmia e vajzës së abuzuar nga babai

Drejtori i Aeroportit të Rinasit flet për kërcënimin: Pasi goditën makinën, më dërguan mesazh në celular

Drejtori i Aeroportit Ndërkombëtar të Tiranës, Constantin von Alvensleben, ka thënë se pas incidentit me makinë ka marrë një mesazh ku shkruhej ‘A e kuptuat’. Pak ditë më parë mjeti me të cilin udhëtonte është goditur me gurë nga një person me kapuç pranë rrethrrotullimit Shqiponja. Pas kësaj von Alvensleben ka bërë denoncim në polici… Continue reading Drejtori i Aeroportit të Rinasit flet për kërcënimin: Pasi goditën makinën, më dërguan mesazh në celular

Lubonja: Veliaj prishi shkollën “Sami Frashëri” për të bërë biznes, këtë plan ka edhe për Teatrin Kombëtar

Publicisti Fatos Lubonja ka ngritur tonet sot në një analizë për news 24, teksa është shprehur se edhe pse Shqipëria po kalon një periudhë të vështirë për shkak të dy goditjeve të njëpasnjëshme, tërmetit dhe koronavirusit, sërish ka politikanë dhe biznesmenë rreth tyre që nuk ndalen dhe kërkojnë të shtojnë pasurinë. Lubonja solli shembullin e… Continue reading Lubonja: Veliaj prishi shkollën “Sami Frashëri” për të bërë biznes, këtë plan ka edhe për Teatrin Kombëtar

Policia zbardh detaje nga aksidenti në Gramsh, 1 i vdekur dhe 4 të plagosur

Policia e Elbasanit ka dalë në një informacion paraprak lidhur mbi aksidentin e rëndë të ndodhur në orët e pasdites në fshatin Poroçan, ku humbi jetën një persona dhe mbetën të plagosur 4 të tjerë. Gramsh/ Informacion paraprak Rreth orës 16:20, në fshatin Kabash, Gramsh, automjeti tip mikroautobuz që drejtohet nga shtetasi B.Ç., banues në… Continue reading Policia zbardh detaje nga aksidenti në Gramsh, 1 i vdekur dhe 4 të plagosur

Arrestohet babai, ngacmoi seksualisht vajzën e tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maliq të Korçës. Babai 37 vjeç mësohet se ka ngacmuar seksualisht vajzën e tij, 18 vjeçe. 37-vjeçari me inicialet R. M., është vënë në pranga nga policia. Policia Korçë/ Maliq Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Maliq, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit R. M.,… Continue reading Arrestohet babai, ngacmoi seksualisht vajzën e tij

Korçë/ Arrestohet babai pasi ngacmoi seksualisht vajzën e tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maliq të Korçës. Babai 37 vjeç mësohet se ka ngacmuar seksualisht vajzën e tij, 18 vjeçe. 37-vjeçari me inicialet R. M., është vënë në pranga nga policia. Çfarë thotë Policia  Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Maliq, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit R. M.,… Continue reading Korçë/ Arrestohet babai pasi ngacmoi seksualisht vajzën e tij

Krimi makabër në Skrapar, gjykata lë në burg 37-vjeçarin Hamza Çela (VIDEO)

Pas vrasjes makabre të komshiut dhe të afërmit të tij Raman Çela në fshatin Jaupas të rrethit të Skraparit mbrëmjen e së Henës, autori i kësaj ngjarjeje të rëndë është përballur sot me “togat e zeza” të Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për tu njohur me masën e sigurisë. Vrasësi 37-vjeçar Hamza Çela është… Continue reading Krimi makabër në Skrapar, gjykata lë në burg 37-vjeçarin Hamza Çela (VIDEO)

Albin Kurti: Qeveria mbetet në detyrë derisa të ketë zgjedhje

Qeveria aktuale do të vazhdojë punën deri në mbajtjen e zgjedhjeve të reja, ka thënë kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti. Në një mbledhje të qeverisë të mbajtur të mërkurën, Kurti ka thënë se “rruga përpara janë zgjedhjet e lira dhe demokratike, me masa mbrojtëse për shëndetin e qytetarëve dhe të demokracisë”. “Në këto… Continue reading Albin Kurti: Qeveria mbetet në detyrë derisa të ketë zgjedhje

Pronarja nuk i dha rrogën, shitësja merr xhiron ditore: Hapa arkën mora 230 mijë lekë, të tjerat nuk ishin haku im dhe s’i preka

Izolimi nga Covid-19 prodhoi mjaft ngjarje dhe konflikte nga më të pabesueshmet që ndryshe njihen si mosmarrëveshje banale. Disa kanë kërkuar ndihmë në polici për qiranë. Dikush tjetër për pagën e luftës. Por ka edhe raste ku vetë punëdhënësi pretendon se u vodh nga vartësit në formë hakmarrjeje, pasi kishte vonuar pagesën mujore. Duket kriminale… Continue reading Pronarja nuk i dha rrogën, shitësja merr xhiron ditore: Hapa arkën mora 230 mijë lekë, të tjerat nuk ishin haku im dhe s’i preka

1 i vdekur dhe 3 të plagosur, detaje nga aksidenti i rëndë në Gramsh

Është zbuluar identiteti i viktimës në aksidentin e ndodhur këtë pasdite në fshatin Poroçan të Gramshit. Ai është E.L, 32 vjeç. Në këtë aksident të ndodhur në vendin e quajtur ‘Toskollare’ rreth 32 kilometra larg nga qyteti i Gramshit, kanë mbetur të plagosur edhe tre persona të tjera. Sikundër është rapotuar edhe më herët, të… Continue reading 1 i vdekur dhe 3 të plagosur, detaje nga aksidenti i rëndë në Gramsh

Infektimi, raste të reja dhe shpërndarja/ Çfarë duhet të dini mbi pandeminë e Covid sot në vend

Shkon në 880 numri i personave të prekur me koronavirus në vend. Për të tretën ditë me radhë raportohen 4 raste të reja në 24 orë. Dy janë në Berat dhe dy në Tiranë. Ndërkohë vijon pozitiviteti i ulët nën 2%, në raport me testimet ditore. Sipas ISHP, 78% e të prekurve janë shëruar. Dr.… Continue reading Infektimi, raste të reja dhe shpërndarja/ Çfarë duhet të dini mbi pandeminë e Covid sot në vend

Përfundon pas debatesh të ashpra mbledhja e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore

Mbledhja e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore zgjati më shumë se 1 orë e gjysmë. Të pranishmit kanë debatuar mbi çështjen për reformën zgjedhore. Përfaqësuesit e opozitës së bashkuar Petrit Vasili e Oerd Bylykbashi mësohet se kanë debatuar ashpër me Damian Gjiknuri. Lexo më tej:  Tension në tryezën e Këshillit Politik, përplasja Vasili – Gjiknuri ndërpret… Continue reading Përfundon pas debatesh të ashpra mbledhja e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore

Reforma zgjedhore/ Rudina Hajdari shpërthen në akuza ndaj mazhorancës dhe opozitës jashtë parlamentare

Deputetja Rudina Hajdari, përfaqësuese e opozitës parlamentare në mbledhjen e Këshillin Politik, ka shpërthyer sot në akuza pas mbledhjes në lidhje me faktin se sipas saj palët kanë arritur një marrëveshje për të mos prekur sistemin. Sipas Hajdarit, reformës zgjedhore i është bërë bisht dhe se palët sipas saj i shkelin syrin njër-tjetrit. “Këshilli Politik… Continue reading Reforma zgjedhore/ Rudina Hajdari shpërthen në akuza ndaj mazhorancës dhe opozitës jashtë parlamentare

Tension në tryezën e Këshillit Politik, përplasja Vasili – Gjiknuri ndërpret mbledhjen

Ndërpritet mbledhja e grupit të punës të Këshillit Politik që po zhvillohet në Pallatin e Kongreseve. Shkak janë bërë debatet e forta mes përfaqësuesit të PS-së, bashkëkryetar i komisionit të reformës zgjedhore Damian Gjiknuri dhe nënkryetarit të LSI-së, përfaqësues i opozitës Petrit Vasili. Mbledhja u ndërpre për një pushim të shkurtër deri sa palët janë… Continue reading Tension në tryezën e Këshillit Politik, përplasja Vasili – Gjiknuri ndërpret mbledhjen

Aeroporti i Rinasit pritet të rinisë fluturimet në qershor

Aeroporti i Rinasit mund të rinisë fluturimet në qershor. Këtë deklaratë e bëri Drejtori Ekzekutiv i Aeroportit të Rinasit Costandin Von Alvensleben, në një intervistë për Abc News: “Mezi pres që të hapet Aeroporti i Rinasit. Ka një përpjekje në fushën e turizmit, për të organizuar turistët që vijnë nga vendet e tjera dhe shpresojmë që fluturimet… Continue reading Aeroporti i Rinasit pritet të rinisë fluturimet në qershor

Formula 1, Sebastian Fetel largohet nga “Ferrari”

Sebastian Feteli dhe “Ferrari” do ta mbyllin në fund të 2020-ës bashkëpunimin midis tyre, pas 6 vitesh në Formula 1. Lajmi i bujshëm konfirmohet si nga e përditshmja më e madhe gjermane “Bild”, por edhe nga revista e përdyjavshme e specializuar gjermane, “Auto Motor und Sport”, të cilat kanë konfirmuar të hënën në mbrëmje vonë… Continue reading Formula 1, Sebastian Fetel largohet nga “Ferrari”

Published
Categorized as Lajme

Drejtori i bankës i vodhi klientit 30 mijë dollarë, arrestohet nga policia

Ditën e sotme policia njoftoi se kishte vënë në pranga një drejtor të një filiali banke pasi i kishte vjedhur një klienti rreth 30 mijë dollarë. Më shumë detaje nga ky arrestim janë zbuluar minutat e fundit. Bëhet fjalë për Florant Nakon, drejtor filiali i një banke të nivelit të dytë. Raportohet se duke shfrytëzuar… Continue reading Drejtori i bankës i vodhi klientit 30 mijë dollarë, arrestohet nga policia

Këshilli Politik/ Mbërrijnë përfaqësuesit e opozitës së bashkuar Vasili dhe Bylykbashi

Në këto momente kanë mbërritur në takimin e Këshillit Politik përfaqësuesit e opozitës së bashkuar Petrit Vasili dhe Oerd Bylykbashi. Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore pritet që të nisë një mbledhje ditën e sotme. Këshilli u ngrit dy ditë më parë me dakordësinë e të gjitha palëve politike si parlamentare dhe jashtë parlamentare. Mbledhja pritet… Continue reading Këshilli Politik/ Mbërrijnë përfaqësuesit e opozitës së bashkuar Vasili dhe Bylykbashi

Kërcënoi me armë policinë, arrestohet 52-vjeçari

Një 52-vjeçar kanosi me armë punonjësit e Policisë, por më pas u arrestua. “Në momentin që punonjësit e Policisë janë afruar te banesa, i zoti i banesës i cili ishte duke u konfliktuar me bashkëshorten, ka marrë një armë gjahu dhe ka kanosur punonjësit e Policisë për të mos u afruar në banesë, pasi do… Continue reading Kërcënoi me armë policinë, arrestohet 52-vjeçari