SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Ja pse kamomili konsiderohet si bima e shenjtë

Kamomili është një bimë mjekësore shumë e njohur e përdorur që në kohët e lashta, madje për një peridhë të…

3 weeks ago

Çfarë ju ndodh nëse flini më shumë se zakonisht

Gjumi të bën më të bukur. Është një fakt i vërtetuar nga shkenca. Rezultati i një studimi të fundit të…

3 weeks ago

Si të zhdukësh thinjat e parakohshme

Pavarësisht moshës, flokët e thinjur janë problem për shumë njerëz, femra dhe meshkuj. Thinjat janë tregues i pashmagshëm i plakjes,…

3 weeks ago

9 ushqime që mund ti hani pa frikë nëse keni uri natën

Për disa njerëz të ngrënit gjatë natës është një makth dhe për disa, kjo është një arsye e vazhdueshme për…

3 weeks ago

Njihuni me disa përfitime shëndetësore për trupin tuaj kur agjëroni

Agjërim do të thotë të heqësh dorë me dëshirë nga konsumi i disa ose të gjitha ushqimeve ose pijeve kalorike,…

3 weeks ago

Shtatë zakonet e njerëzve më të lumtur në botë

Nuk ka kohë më të mirë se sa tani për të menduarit në lidhje me marrjen e disa këshillave të…

3 weeks ago

Karakteri i mirë i fëmijës ndërtohet përmes dialogut dhe shembujve

Një edukim i mirë arrihet duke balancuar faktorë të shumtë. Pa dialog nuk ka formim të karakterit. Por vetëm duke…

3 weeks ago

10 gjërat që bëjnë të gjitha gratë e suksesshme

Ju nuk mund të jeni një grua e suksesshme nëse nuk e kryeni këtë ritual çdo mëngjes. Ky është praktikisht…

3 weeks ago

Çfarë të bëni kur nuk jeni të motivuar të bëni asgjë

Sa shpesh keni pasur probleme me motivimin? Kur e keni pasur shumë të vështirë të ngriheni herët në mëngjes për…

3 weeks ago

Aktiviteti fizik mund të ngadalësoj plakjen e sistemit nervor

Aktiviteti fizik është një mjet i shkëlqyeshëm për të qëndruar i shëndetshëm dhe për ta përmirësuar atë. Ai ndihmon për…

3 weeks ago

Përfitimet e shumta shëndetësore të kumbullave të thata

Të mbushura me lëndë ushqyese që mbrojnë kockat tuaja dhe përmirësojnë shëndetin tuaj të përgjithshëm, kumbullat e thata mund të…

3 weeks ago

Si të qetësojme nervat

Jeta mund të na përplas nga një breg në një tjetër dhe të na bëj të kemi nevojë ti qetësojmë…

3 weeks ago

Antigonea themeluar nga Pirro, mbreti i Epirit Shqiptar

Rrënojat e qytetit antik të Antigonesë ndodhen në majën e një kodre me pamje nga lugina e bukur e Drinos…

3 weeks ago

Shtatë arsye pse duhet të përqafoni patjetër dikë sot

Po cilat janë efektet pozitive të përqafimit në organizmin tonë? Kemi nxjerrë disa prej tyre… Prekja, përqafimi, janë forma thelbësore…

4 weeks ago

Tv Apollon

Pak histori për TV Apollon TV Rajonal “Apollon” me licensë nr. 058 TVL me NIPT K 32801472 U, Kodi Fiskal…

4 weeks ago

Pozita e shqiptarëve në Medvegjë, Bujanoc e Preshevë

Refik Hasani, në panelin e tryezës Tema e diskutimi ishte, edhe pas Referendumit të mbajtur më 1 e 2 mars…

4 weeks ago

Kush i ka shpikur Emoji-t dhe kur u bë zbulimi i tyre?

Kur janë krijuar për herë të parë emoji? Shpeshherë mund ta keni dëgjuar shprehjen një fotografi është sa 1000 fjalë,…

4 weeks ago

Gramatika e gjuhës shqipe

Fonetika, Morfologjia, Sintaksa, Leksikologjia Si ndahet gramatika e gjuhës Shqipe? • Gramatika e gjuhës shqipe ndahet në: • Fonetikë •…

4 weeks ago

Futbollistët kroatë me plisa të bardhë në Beograd në vitin 1973

Këta burra me plisa të bardhë nuk janë shqiptarë. Janë futbollistët kroatë të Osijekut të cilët janë fotografuar në Aeroportin…

1 month ago

Urime Ditëlindjen

Shpresoj qe te gjitha deshirat tua te te plotesohen, Te uroje qe te gjitha enderrat tua te te behen realitet,…

1 month ago