Ushtria serbe përdori helme kimike ndaj ushtarëve të UÇK-së

Ditët më kritike në Betejën e Koshares të vitit 1999, kishin qenë 10, 11 dhe 12 maji. Gjatë këtyre ditëve, ushtria serbe me të gjitha njësitë dhe mjetet luftarake, ishte përgatitur t’i kthente pozicionet e humbura. Por, gjatë këtij kundërsulmi ushtria serbe, në bazë të një raporti ndërkombëtar, kishte përdorur edhe helme kimike. Mjeku Haxhi… Continue reading Ushtria serbe përdori helme kimike ndaj ushtarëve të UÇK-së

Aty ku jam ndarë me Luanin, Haradinaj shpalos flamurin e UÇK-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka publikuar pak çaste më parë disa foto emocionuese në rrjetin e tij social në “Facebook”. Shefi i qeverisë së Kosovës ka udhëtuar ditën e sotme me një grup personash drejt vendit të njohur si “Qafë Mullar”, aty ku 22 vite më parë u nda përjetësisht nga vëllai i tij,… Continue reading Aty ku jam ndarë me Luanin, Haradinaj shpalos flamurin e UÇK-së