Më shum

  ShowBiz

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...
  - Advertisement -

  Ju kujtohet aktorja Pranvera Veizi?! Si ka ndryshuar në dy dekada jashtë Shqipërisë / Foto

  Eshtë një ndër aktoret që pikasi në vitet 80 në sajë të lirshmërisë e origjinalitetit. Pranvera Veizi pati periudhën më të suksesshme...

  Rita Ora reagon për festat kombëtare, zgjedh një familje për t’i rindërtuar shtëpinë

  Rita Ora, këngëtarja shqiptare nga Kosova, me famë botërore, ka një mesazh për Shqipërinë në ditën e festës kombëtare, por që është...

  Dua Lipa, bashkëpunim muzikor, fitimet për të ndihmuar Shqipërinë

  Dua Lipa, në faqen e saj të Instagramit, shkruan se festa kombëtare e 28 Nëntorit i gjen shqiptarët mes dhimbjes për tragjedinë...

  Lidhja me aktorin, flet për herë të parë Jonida Maliqi

  Lidhja e këngëtares Jonida Maliqi me aktorin e humorit Romeo Veshaj është konfirmuar pas publikimit të një video ku ata ishin në...

  Gent Zenelaj: Gruaja e leu vetë shtëpinë me gëlqere, e nisëm nga zero

  E kemi parë shpesh të bëjë humor dhe kemi qeshur me këtë gjë, por këtë herë është treguar serioz kur bëhet fjalë...

  Motrat Lipa, Dua dhe Rina po ‘pushtojnë’ tregun ndërkombëtar

  Motrat Lipa, Dua dhe Rina po “pushtojnë” botën. Dy motrat janë përfshirë në dy industri të ndryshme. Ndërsa Dua ka arritur sukses...

  Aktori i njohur i Portokallis Florjan Binaj rrëfen jetën para famës: Kam punuar faturino fugoni!

  Dy aktorët e humorit të ‘Portokalli’, Flor Binaj dhe Ledio Lako, kanë qenë të ftuarit specialë të ‘E Diell’ në ‘Top Channel’.

  “5 minuta për veti” Xhensila Myrtezaj ka gati hitin e ri /Foto

  Xhensila Myrtezaj shumë shpejt do të sjellë këngën e saj më të re. Pas bashkëpunimit me kantautorin e njohur, Pirro Çako “Sekreti...

  Futbollisti i Kombëtares ngacmon Nevina Shtyllën?

  Prej kohësh në mediat rozë është përfolur për një lidhje të fshehtë mes moderatores të “Proçesit Sportiv”, Nevina Shtylla dhe futbollistit të...

  “Theva mikrofonin nga inati”, Gaza Paja tregon momentin e sikletshëm në Portokalli

  Aktori i humorit Gaz Paja është padyshim një ndër aktorët më të dashur për publikun shqiptar. Gazi ka ndarë...

  Xhemi Shehu tregon besëtytnitë më të çuditshme që ka

  Moderatorja e njohur, Xhemi Shehu, ka zbuluar se beson në besëtytënitë. Madje ajo ka disa objekte të caktuara që i mban me...

  Dashuria s’njeh moshë! zbulohet sa vite diferencë ka Gaz Paja dhe bashkëshortja e tij

  Këtë fundjavë aktori i portokallisë, Gaz Paja i ka dhënë fund beqarisë dhe në dasmën e tij kanë marrë pjesë mjaft njerëz...

  Talenti shqiptar magjeps jurinë e “The Voice 8” në Francë /Video

  Talenti shqiptar Gjon Muharremaj ka magjepsur jurinë, por edhe publikun në “Voice of France”, me interpretimin e “Rocket Man” të Elton John,...

  Albani dhe Miriami publikojnë “Duamë”,zbulojnë momente nga dasma

  Alban Skënderaj dhe Miriam Cani janë kthyer në qendrën e mediave ditët e fundit. Pasi udhëtuan drejt Maldives, ata zbuluan se kishin...

  A ka të dashur Arilena Ara? Ja si përgjigjet këngëtarja

  Mbrëmjen e djeshme Arilena Ara ishte e ftuar në emisionin “Në Kurthin e Piter Panit”. Këngëtarja pranoi jo në mënyrë të drejtpërdrejt...

  “Jam më e mirë se ish-i yt”, Ilda Bejleri provokon me fotot

  Ilda Bejleri është një ndër gazetaret sportive më të komentuar në botën e show bizz-it. Ajo di si të josh ndjekësit e...

  Kush është futbollisti më i mirë shqiptar? Ja si përgjigjet Igli Tare

  Igli Tare ka qenë i ftuar në emisionin “Në Kurthin e Piter Pan”. Drejtori sportiv i Lazios rrëfeu momentet e tij më...

  Elvana Gjata sexy në Romë, rrjeti shpërthen në komente /Foto

  Këngëtarja e njohur shqiptare, Elvana Gjata duket se ka përfituar nga këto ditë të ngrohta maji për të udhëtuar jashtë vendit.

  Aurela Hoxha me helikopter privat në Canë

  Aurela Hoxha është një ndër modelet më të suksesshme në Shqipëri dhe përtej kufijve. Modelja është shumë aktive në rrjetet e saj...

  Harrohen në avion bizhuteritë në vlerë 4 milionë USD të Rita Orës

  Bizhuteritë dhe aksesorët e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora, të cilat ishin të destinuara për paraqitjen e saj në Festivalin...
  - Advertisement -

  Must Read

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...
  - Advertisement -

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...