Tag: Albanian Vips

 • Lidhja me aktorin, flet për herë të parë Jonida Maliqi

  Lidhja e këngëtares Jonida Maliqi me aktorin e humorit Romeo Veshaj është konfirmuar pas publikimit të një video ku ata ishin në një pishinë të përqafuar me njëri-tjetrin. Jonida ka preferuar ta mbajë për vetë këtë romancë. E pyetur nga Class se si i komenton titujt rozë të kohëve të fundit për një “Romeo” në…

 • Motrat Lipa, Dua dhe Rina po ‘pushtojnë’ tregun ndërkombëtar

  Motrat Lipa, Dua dhe Rina po “pushtojnë” botën. Dy motrat janë përfshirë në dy industri të ndryshme. Ndërsa Dua ka arritur sukses të jashtëzakonshëm në tregun muzikor ndërkombëtar, Rina është në hapat e duhur në botën e modelimit. Së fundmi, u bë publik lajmi se Rina arriti të siguronte një marrëveshje si stiliste me Nasty…

 • Aktori i njohur i Portokallis Florjan Binaj rrëfen jetën para famës: Kam punuar faturino fugoni!

  Dy aktorët e humorit të ‘Portokalli’, Flor Binaj dhe Ledio Lako, kanë qenë të ftuarit specialë të ‘E Diell’ në ‘Top Channel’. Ato kanë marrë pjesë në intervistën ‘Këndi i së vërtetës’, ku i kanë drejtuar njëri-tjetrit pyetje nga më të ndryshmet. Një nga më pikantet ka qenë momenti kur Ledio ka pyetur kolegun e…

 • “5 minuta për veti” Xhensila Myrtezaj ka gati hitin e ri /Foto

  Xhensila Myrtezaj shumë shpejt do të sjellë këngën e saj më të re. Pas bashkëpunimit me kantautorin e njohur, Pirro Çako “Sekreti im” këngëtarja e dashur për publikun shqiptar, ka zbuluar ditën e sotme se së shpejti do të publikojë videoklipin më të ri. Pak ditë më parë, këngëtarja publikoi në profilin e saj në…

 • Futbollisti i Kombëtares ngacmon Nevina Shtyllën?

  Prej kohësh në mediat rozë është përfolur për një lidhje të fshehtë mes moderatores të “Proçesit Sportiv”, Nevina Shtylla dhe futbollistit të Kombëtares, Eros Grezda. Në muajin janar, Nevina dhe Erosi postuan një foto së bashku që u përfol shumë, ndërkohë që së fundmi Grezda është shfaqur sërish në skenë, teksa i ka lënë koment…

 • “Theva mikrofonin nga inati”, Gaza Paja tregon momentin e sikletshëm në Portokalli

  Aktori i humorit Gaz Paja është padyshim një ndër aktorët më të dashur për publikun shqiptar. Gazi ka ndarë me të gjithë së fundmi një moment të sikletshëm gjatë interpretimit në skenën e “Portokalli”. Në puntaten e djeshme të “Sekretet e Portokallisë”, moderuar nga Ori Nebiaj , aktori i njohur rrëfeu se një herë ishte…

 • Xhemi Shehu tregon besëtytnitë më të çuditshme që ka

  Moderatorja e njohur, Xhemi Shehu, ka zbuluar se beson në besëtytënitë. Madje ajo ka disa objekte të caktuara që i mban me vete nëse dëshiron që dita t’i shkojë sa më mbarë. Në episodin e kësaj të diele në “Sekretet e Portokallisë”, Xhemi rrëfeu se që në momentin që vjen në punë, ajo parkon gjithnjë…

 • Talenti shqiptar magjeps jurinë e “The Voice 8” në Francë /Video

  Talenti shqiptar magjeps jurinë e “The Voice 8” në Francë /Video

  Talenti shqiptar Gjon Muharremaj ka magjepsur jurinë, por edhe publikun në “Voice of France”, me interpretimin e “Rocket Man” të Elton John, duke kaluar në gjysmëfinalen e kompeticionit. Gjon Muharremaj, që njihet me emrin e artit “Gjon’s Tears” apo “Lotët e Gjonit”, i lindur në Zvicër, ka origjinë shqiptare, me babain nga Kosova dhe nënën…

 • Albani dhe Miriami publikojnë “Duamë”,zbulojnë momente nga dasma

  Albani dhe Miriami publikojnë “Duamë”,zbulojnë momente nga dasma

  Alban Skënderaj dhe Miriam Cani janë kthyer në qendrën e mediave ditët e fundit. Pasi udhëtuan drejt Maldives, ata zbuluan se kishin vendosur të martoheshin dhe ceremonia ishte organizuar atje, pa të ftuar dhe ceremoni madhështore. Me Amelinë pranë vetes, momentet më speciale çifti i njohur i publikoi në ‘Instagram’. Por nuk janë mjaftuar me…

 • A ka të dashur Arilena Ara? Ja si përgjigjet këngëtarja

  A ka të dashur Arilena Ara? Ja si përgjigjet këngëtarja

  Mbrëmjen e djeshme Arilena Ara ishte e ftuar në emisionin “Në Kurthin e Piter Panit”. Këngëtarja pranoi jo në mënyrë të drejtpërdrejt se nuk është më single. Një prej pyetjeve që iu bë këngëtares shqiptares nëse pranon apo jo aplikime për të dashur, ndërkohë duke qeshur dhe paksa e sikletosur këngëtarja tha: “Jo nuk pranojmë…

 • “Jam më e mirë se ish-i yt”, Ilda Bejleri provokon me fotot

  “Jam më e mirë se ish-i yt”, Ilda Bejleri provokon me fotot

  Ilda Bejleri është një ndër gazetaret sportive më të komentuar në botën e show bizz-it. Ajo di si të josh ndjekësit e saj në rrjetet sociale me fotot që poston. Në një foto të postuar ditën e djeshme në “Instagram”, Ilda gjendet e ulur në disa shkallë me ujë dhe shfaqet jepër provokuese dhe seksi.Ndërkohë,…

 • Elvana Gjata sexy në Romë, rrjeti shpërthen në komente /Foto

  Elvana Gjata sexy në Romë, rrjeti shpërthen në komente /Foto

  Këngëtarja e njohur shqiptare, Elvana Gjata duket se ka përfituar nga këto ditë të ngrohta maji për të udhëtuar jashtë vendit. Destinacioni i saj ka qënë qyteti i bukur i Romës, nga ku ka ndarë momente me fansat e saj. Sapo ajo ka postuar tre foto, me një veshje në ngjyrë bojëqielli që i nxjerr…

 • Aurela Hoxha me helikopter privat në Canë

  Aurela Hoxha me helikopter privat në Canë

  Aurela Hoxha është një ndër modelet më të suksesshme në Shqipëri dhe përtej kufijve. Modelja është shumë aktive në rrjetet e saj sociale, ku ndan me fansat e saj foto dhe video të ndryshme nga jeta e saj. Së fundmi, ajo ka marrë pjesë në Festivalin e Filmit në Kanë, ku shkëlqeu e tëra në…

 • Adriana Lima ngre temperaturat shfaqet më seksi se kurrë

  Adriana Lima ngre temperaturat shfaqet më seksi se kurrë

  Pjesë e edicionit të 72-të të Festivalit të Filmit në Kanë është edhe ish-modelja e Victoria’s Secret, Adriana Lima. E veshur me një fustan ngjyrë vjollcë të mbuluar me xixa, i mbyllur tek gjoksi, por i çarë tek këmbët, modelja ra në sy dhe u komentua shumë pozitivisht. Ajo i kishte shtuar pamjes së saj…

 • Besi dhe Xhensila zbulojnë si dukeshin kur ishin fëmijë

  Besi dhe Xhensila zbulojnë si dukeshin kur ishin fëmijë

  Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaji kanë një histori shumë të bukur dhe të gjatë dashurie, e cila nis në një moshë shumë të vogël. Ato shpeshherë publikojnë foto bashkë, dedikime ndaj njëri-tjetrit dhe nuk hezitojnë të zbulojnë detaje interesante nga lidhja e tyre. Të dy ata kanë publikuar në Instagram, foto kur kanë qenë fëmijë…

 • Kënga e Shqipërisë kualifikohet në finalen e “Eurovision 2019”

  Kënga e Shqipërisë kualifikohet në finalen e “Eurovision 2019”

  Kengetarja Jonida Maliqi ka përfunduar performancën në Tel Aviv dhe është kualifikuar në finalen e Eurovision 2019. Këngëtarja shqiptare përfaqësoi Shqipërinë me këngën ‘Ktheju Tokës’. Performanca e saj duket se është pëlqyer nga juria dhe televotuesit, pasi arriti të sigurojë kualifikimin për në mbrëmjen finale, e cila do mbahet më 18 maj. Nuk na mbetet…

 • Jonida Maliqi këndon “Ktheju tokës” në Izrael

  Jonida Maliqi këndon “Ktheju tokës” në Izrael

  Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi ka performuar për herë të parë në Izrael, në provën e saj të parë. Ajo këndoi këngën e saj “Ktheju tokës” në skenën izraelite. Maliqi, veshur me një fustan të zi zbukuruar me ar dha një performancë me zë të plotë dhe plot magji. Zëri shpresëdhënës i Shqipërisë do të këndojë…

 • Burri yt do 8 fëmijë, po ti? Orinda Huta: Të bëjmë të parin njëherë

  Burri yt do 8 fëmijë, po ti? Orinda Huta: Të bëjmë të parin njëherë

  Takat e larta duket se nuk janë problem për çiftit Orinda Huta dhe Turjan Hysko, ashtu sikurse edhe dëshira e këtij të fundit për të pasur 8 fëmijë. E ftuar mbrëmjen e kësaj të hëne “Në kurthin e Piter Pan”, moderatorja dhe këngëtarja tregoi se kur ajo vesh taka dhe duket më e gjatë, më…

 • Bes Kallaku e quan veten “mami i Xhensilës”, ja përse

  Bes Kallaku e quan veten “mami i Xhensilës”, ja përse

  Aktori i njohur i humorit tha dje në programin “BE Caffee”, se e ndjek ngado Xhensilën dhe kujdeset për të si të ishte nëna e saj: “UNË JAM SI MAMI I XHENSILËS. KUR KA PROJEKTE I RRI MBRAPA SI ME QENË MAMI I SAJ”. Aktori i qëndron nga mbrapa dhe e ndihmon bashkëshorten e tij…

 • Almeda publikon fotot e bëra 15 minuta para lindjes së djalit

  Almeda publikon fotot e bëra 15 minuta para lindjes së djalit

  Ata nuk e kanë publikuar ende foton e parë djalit të tyre por mediat në Turqi I kanë footgrafuar duke dalë nga materniteti me të voglin në krah. Megjithatë, pas lindjes Almeda ka ndarë me ndjekësit e saj në rrjetet sociale disa detaje nga dekori dhe nga ndjesitë e para si nënë. Ndërsa pak orë…