Më shum

  Jonida Maliqi këndon “Ktheju tokës” në Izrael

  Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi ka performuar për herë të parë në Izrael, në provën e saj të parë. Ajo këndoi këngën e saj “Ktheju tokës” në skenën izraelite.

  Maliqi, veshur me një fustan të zi zbukuruar me ar dha një performancë me zë të plotë dhe plot magji. Zëri shpresëdhënës i Shqipërisë do të këndojë e 14-ta në gjysmë-finale të enjten më 16 maj në Expo Tel Aviv në Izrael.

  Rreth Jonida Maliqit

  Jonida Maliqi është diplomuar në Universitetin e Arteve në Tiranë dhe ka studiuar violinë dhe kitarë. Ajo më herët ka fituar shumë çmime kombëtare, duke fituar çmimin e parë në festivalin për fëmijë dhe ngjarjen muzikore shqiptare “Kënga magjike”.

  Ajo jo vetëm që performon si artiste solo, por gjithashtu ka kënduar në zhanre të ndryshme në Shqipëri. Përpos se këngëtare, ajo është gjithashtu prezantuese duke organizuar disa shfaqje muzikore dhe vallëzuese në televizionin shqiptar. Me 435 000 ndjekës të Instagram, ajo është ikonë mode dhe ka influencë në Shqipëri, shkruan kanali “Eurovizion.tv”.

  Çfarë ndodhi në skenë

  Skena e errët me ngjyrën e kaltër dhe të kuqe dominuan performancën e Jonida Maliqit. Kënga e saj mbart dramën e një historie të sinqertë të emigrimit. Skena herë pas here ka imazhe të shiut dhe të zjarrit.

  Pak përpara se të përfundojë performanca, një shqiponjë shfaqet në ekran. Jonida Maliqi është këngëtarja kryesore, ndërsa natën e performancës zyrtare pritet të shoqërohet edhe nga 3 persona të tjerë në skenë.

  Latest news

  Për nder të 28 Nëntorit, shqiptarët në Nju Jork brenda natës mbushin lagjet me flamurin kombëtar

  Shqiptarët të cilët jetojnë dhe veprojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës edhe një herë e kanë dëshmuar se janë më të bashkuar se...

  “Qyteti Muze i Beratit”, vendi i ruajtjes së traditës dhe lashtësisë shqiptare

  Nga ADEM LUSHAJ – Deçan – Kosovë Ruajtja e vlerave antike si, shtëpitë, kalldrëmet, rrugicat, pastaj Kalaja, Muzetë e shumta, Lumi “Osum”, ullishtat, “përsheshi me...

  3 Trajtime në shtëpi për të rinuar lëkurën e duarve!

  Duart tona kanë një lëkurë shumë të hollë dhe të ndjeshme. Pikërisht për këtë kërkojnë kujdes të veçantë. Disa faktorë mund ta rrënojnë lëkurën.Për...

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut Nga: Haxhi MEHMETAJ, arkeolog Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri të...

  Related news

  Për nder të 28 Nëntorit, shqiptarët në Nju Jork brenda natës mbushin lagjet me flamurin kombëtar

  Shqiptarët të cilët jetojnë dhe veprojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës edhe një herë e kanë dëshmuar se janë më të bashkuar se...

  “Qyteti Muze i Beratit”, vendi i ruajtjes së traditës dhe lashtësisë shqiptare

  Nga ADEM LUSHAJ – Deçan – Kosovë Ruajtja e vlerave antike si, shtëpitë, kalldrëmet, rrugicat, pastaj Kalaja, Muzetë e shumta, Lumi “Osum”, ullishtat, “përsheshi me...

  3 Trajtime në shtëpi për të rinuar lëkurën e duarve!

  Duart tona kanë një lëkurë shumë të hollë dhe të ndjeshme. Pikërisht për këtë kërkojnë kujdes të veçantë. Disa faktorë mund ta rrënojnë lëkurën.Për...

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut Nga: Haxhi MEHMETAJ, arkeolog Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri të...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here