More

  Ekonomia

  - Advertisement -

  Tërmeti, fatura 1 miliardë euro/ 700 milionë euro për banesa. 300 për biznesin, shkollat dhe spitalet

  Fatura 1 miliardë euro që kryeministri Edi Rama deklaroi si dëm të tërmetit në takimin me homologun italian Conte është rezultat i një raporti...

  Emigrantët mbajnë ‘gjallë’ Shqipërinë, sollën 150 milionë euro në tre muaj

  Emigrantët kanë sjellë pranë të afërmëve të tyre në Shqipëri 150 milionë euro në tre muajt e parë të vitit, një shumë që është...

  Banka e Shqipërisë: Fillon ndryshimi i kartëmonedhave, zbuloni si do të jetë

  Në vjeshtën e këtij viti Banka e Shqipërisë do të hedhë në qarkullim serinë e re të kartëmonedhave, dhe të parat do të jenë...

  ”Die Welt”: Infrastruktura shtylla kurrizore e rritjes ekonomike të Shqipërisë

  Përmirësimi i infrastrukturës së transportit në Shqipëri është shumë i rëndësishëm për të vazhduar progresin ekonomik dhe thelbësor për të çliruar potencialin e gjerë...

  Ekonomia e mbijetesës, 56 % e shqiptarëve të vetëpunësuar

  Në 10 të punësuar në Shqipëri, gati gjashtë prej tyre janë të vetëpunësuar ose punojnë në biznesin e familjet. Në mungesë të alternativave të...
  - Advertisement -

  Must Read

  - Advertisement -