Termeti

Dokumenti: Rreth tërmetit në Durrës (korrik 1273)

Nga Gjergj Pahimeri Pas njëfarë kohe, në Durrës ndodhi një gjëmë e rëndë dhe tragjike. Gjatë muajit korrik, ushtima të…

2 months ago

Tërmeti live në televizion, gazetaret ngrijnë nga frika, publiku ia mbath (VIDEO)

Lëkundjet e tërmetit të orës 21:15 minuta janë ndjerë edhe në studion e lajmeve në Ora News dhe në emisionin…

1 year ago

Tërmeti, fatura 1 miliardë euro/ 700 milionë euro për banesa. 300 për biznesin, shkollat dhe spitalet

Fatura 1 miliardë euro që kryeministri Edi Rama deklaroi si dëm të tërmetit në takimin me homologun italian Conte është…

1 year ago