More

  Lajmi i fundit

  - Advertisement -

  Flet ministrja Shahini: Punë ditësh. Kemi gati të gjithë skenarët për shkollat

  “Do ta kemi në fund të prillit një vendim final për mbylljen e vitit shkollor. Po shohim me kujdes situatën dhe po presim një...

  Studim: Koronavirusi mund të bëhet si gripi sezonal/ Distancimi fizik, i domosdoshëm

  Parashikimet nga specialistët sugjerojnë, që masa periodike e distancimit fizik, mund të bëhet e domosdoshme nëse koronavirusi i ri bëhet një dukuri sezonale, shkruan...

  Shqipëria tjetër ndihmë Italisë, nisen në betejën kundër COVID-19 edhe 60 infermierë

  Një tjetër nismë humanitare e Shqipërisë pas ndihmës që i dha Italisë fqinje me 30 mjekë dhe infermierë për të luftuar COVID-19. Report Tv...

  Gjermania përfshihet në konfliktin me Kinën: Paguani 130 miliardë euro që keni bërë dëm

  Edhe Gjermania është përfshirë në përplasjen me Kinën, të cilët e akuzon si përgjegjëse për dëmin e madh ekonomik të shkaktuar nga pandemia COVID-19. Pas...

  Teori konspiracioni apo jo? A “shpërtheu” SARS-CoV-2 nga një laborator kërkimor

  Ajo që në fillim dëgjohej si teori konspiracioni, mund të shfaqet si teori autentike. A mund të ketë dalë virusi i koronës nga një...

  Mbretëria e Bashkuar shtyn periudhën e izolimit

  Mbretëria e Bashkuar e ka shtyrë periudhën e izolimit edhe për të paktën tre javët e ardhme. Kështu njoftoi sekretari Jashtëm britanik, Dominic Raab. Ai...

  Kuvendi i Kosovës, seancë të jashtëzakonshme më 14 prill

  Kuvendi i Republikës së Kosovës, të martën, më 14 prill 2020, në orën 11:00, do të mblidhet në seancë të jashtëzakonshme, me kërkesë të...

  Shkencëtarët: Gjaku i pacientëve të shëruar mund të jetë kura për koronavirusin

  Gjaku nga të mbijetuarit e koronavirusit mund të ndihmojë pacientët e tjerë të infektuar të shërohen më shpejtë. Trajtimi eksperimental gjithashtu uli gjatësinë e infeksionit...

  Pellumb Pipero jep lajmin e mirë: Në fund të javës fillon rënia e COVID-19

  Mjeku Pellumb Pipero mendon se kurba e koronavirusit e ka arritur kulmin ne Shqiperi. Për emisionin “Tempora” në RTV Ora, Pipero u shpreh se...

  Pse miqtë e vërtetë të Kosovës janë kundër Grenellit

  Që prej rrëzimit pas një mocioni mosbesimi të qeverisë së Albin Kurtit, shumë diplomatë, analistë, miq të Kosovës, që kanë mbështetur çlirimin dhe pavarësinë...

  Burra, gra dhe të moshuar të gjithë në qiell të hapur në Kapshticë, nuk lejohen të futen në Shqipëri

  Gati 40 persona vazhdojnë të qëndrojnë mes kufirit shqiptaro grek në Kapshticë. Emigrante shqiptare të cilët kanë mbërritur në kufi nuk lejohen të hyjnë...

  Infermierët shqiptarë në Itali filluan punë sot në spitalin e Breshias

  Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njoftoi se 20 mjekët e dërguar nga Shqipëria në Itali kanë filluar punën sot në spitalin civil të spitalit...

  Ndërrojnë jetë nga Koronavirusi dy persona të tjerë në Shqipëri

  Kanë ndërruar jetë edhe dy persona të tjerë për shkak të Koronavirusit në Shqipëri duke e çuar numrin në 15. Lajmi është konfirmuar pak më...

  Ministria e Shëndetësisë: Ndërron jetë 82-vjeçarja, viktima e 12 me koronavirus në Shqipëri

  Ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv pacientja 82-vjeçare L. M., nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19. E moshuara po trajtohej prej 5 ditësh në spitalin...

  KE rigrupon fondet, futen edhe 100 milionë € për rimëkëmbjen e Shqipërisë pas tërmetit

  Komisioni Europian kërkon të rigrupojë fondet e buxhetit të BE. Miliona euro duhet të përdoren kundër krizës së Coronës. E re në buxhet -100...

  Ministri italian ‘’Shqipëria sot tregoi zemër të madhe’’

  Ministri i jashtëm Italian, Luigi Di Maio ka falendeuar sërish Shqipërinë për  solidaritetin e treguar duke dërguar 30 mjekë e infermierë që t’u vinë...

  Bashkia e Tiranës dezinfekton tregjet publike në kryeqytet

  Krahas dezinfektimit të rrugëve dhe të hapësirave publike, Bashkia e Tiranës ka dezinfektuar edhe tregjet publike. Sikurse mund të shihni edhe nga këto foto, grupet...

  Pandemia/ Statuja e Krishtit në Rio de Zhaneiro ndriçohet me flamujt e vendeve të prekurve, mes tyre dhe Shqipëria

  Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë në facebook foton e monumentit emblematik të qytetit të Rio de Zhaneiro dhe Brazilit të ndriçuar me flamujt e...

  Shpresë në Itali/ 79-vjeçari shërohet nga CoVid-19 pasi mjekët i injektuan ilaçin kundër Ebola-s

  Shpresa për kurimin e koronavirusit janë ngritur sot pasi një italian i infektuar i moshës 79-vjeçare u shërua me ndihmën e një ilaçi eksperimental...

  Drejt shërimit pacienti i parë nga Koronavirusi në Shqipëri

  Burime për Top Channel bëjnë me dije se është drejt shërimit pacienti i parë nga Koronavirusi në Shqipëri. Tamponi i parë i pacientit ka dalë...
  - Advertisement -

  Must Read

  - Advertisement -