Më shum

  Mjeku 79 vjeçar bën gjestin human: Më ktheni në spital. Dua të ndihmoj të sëmurët me Koronavirus!

  Gjithmonë e më shumë vijnë lajme pozitive solidariteti, nga ata që për vite me radhë kanë qenë në shërbim të pacientëve.

  Gazetari shkodran Agron Isufi sjell rastin e infermierit të spitalit të Shkodrës “Jorgji Karamitri” që do të kthehet në mënyrë vullnetare pranë këtij spitali për të ndihmuar sadopak në këtë situatë emergjence, raporton newsbomb.al.

  Infermieri 78 vjeçar ESAT MIRUKU ka dëshirë të ndihmojë, por nuk e ka lejuar kush se është në moshë dhe duhet të ruajë veten, sepse në këtë moshë e kap më shumë virusi, raporton gazetari.

  Po kush është Esat Miruku?

  E kanë quajtur në spital si pegajmeri i pacientëve, në kirurgji, me një karrierë 44 vjeçare që nga viti 1958 në shërbim të pacientëve dhe ka punuar me disa emra të tjerë të njohur të këtij spitali, Luci Ndoja dhe doktoret Selaudin Mborja, Ramiz Hafizi, Reshit Zusi etj. Në vitin 1966 e cojnë në Gruemirë dhe në vitin 67-73 në qendrën shëndetësore Berdicë, raporton newsbomb.al.

  Deri në 79 e dërgojnë në punë në shtëpinë e fëmijëve me të meta mendore dhe më pas si infermier roje në urgjencën e poliklinikës e më vonë në qendrën sanitare Epidemologjike. Vitet e demokracisë e gjejnë në spitalin e qytetit si infermier roje.

  “Vlen të theksohet se gjatë punës humane të bërë në spital e kudo, është quajtur pejgameri i spitalit” shkruan gazetari.

  Infermieri 78 vjeçar Esat Miruku

  Latest news

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut Nga: Haxhi MEHMETAJ, arkeolog Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri të...

  Lajm i mirë për emigrantët shqiptarë në Angli, kandidati për kryeministër ka vetëm 2 kushte për leje qëndrimi

  Boris Johnson kandidatit kryesor për t’i zënë vendin kryeministres së dorëhequr Tereza May ka dhënë një lajm të mrekullueshëm për të gjithë emigrantët që...

  Nipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor

  Kërkojmë ndihmën e SPAK të vendosë drejtësiNipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor Nga : Kadri Malka Në të vërtetë,...

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën ma dëgjoni. Të bashkohemi për këtë komb ku i...

  Related news

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut Nga: Haxhi MEHMETAJ, arkeolog Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri të...

  Lajm i mirë për emigrantët shqiptarë në Angli, kandidati për kryeministër ka vetëm 2 kushte për leje qëndrimi

  Boris Johnson kandidatit kryesor për t’i zënë vendin kryeministres së dorëhequr Tereza May ka dhënë një lajm të mrekullueshëm për të gjithë emigrantët që...

  Nipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor

  Kërkojmë ndihmën e SPAK të vendosë drejtësiNipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor Nga : Kadri Malka Në të vërtetë,...

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën ma dëgjoni. Të bashkohemi për këtë komb ku i...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here