More

  Raporti shokues/ 80% e britanikëve do të infektohen nga koronavirusi, kriza zgjat deri në 2021

  Epidemia e koronavirusit në Britaninë e Madhe do të zgjasë deri në pranverën e 2021-it dhe mund të çojë deri në 7.9 milionë persona në spital.

  Ky është një raport sekret i përpiluar nga Shëndeti Publik në Angli, që tregon se sa serioze është gjendja në vend.

  Dokumenti i siguruar nga “The Guardian” tregon se drejtuesit e këtij institucioni e pranojnë se koronavirusi do të jetë në ishull edhe për 12 muaj të tjerë, e kjo do të jetë një sfidë e stërmadhe për shëndetësinë.

  Ndërkohë që paralajmëron mjekët se rreth 80% e britanikëve do të jenë infektuar nga pandemia deri në atë periudhë.

  Lajmet e fundit
  Lajme të ngjashme

  PËRGJIGJU

  Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
  Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu