Infermierët shqiptarë në Itali filluan punë sot në spitalin e Breshias

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njoftoi se 20 mjekët e dërguar nga Shqipëria në Itali kanë filluar punën sot në spitalin civil të spitalit te Breshias.

Me energji dhe entuziazëm kanë nisur punë sot në spitalin civil të Breshias ekipi i infermierëve shqiptarë, krah stafit mjekësor italian??

Drejtuesi i spitalit dr.Mauro Ricca i ka mirëpritur e falenderuar për kontributin në këto ditë të vështira.

View this post on Instagram

në spitalin civil të Breshias ekipi i infermierëve shqiptarë, krah stafit mjekësor italian?? Drejtuesi i spitalit dr.Mauro Ricca i ka mirëpritur e falenderuar për kontributin në këto ditë të vështira. #Forca #JeniKrenariaJonë????

A post shared by Ogerta Manastirliu (@manastirliu.ogerta) on


Posted

in

,

by

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *