Tag: Besnik Palnikaj

  • “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

    Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga e cila vjen e realizuar edhe me videoklip në të cilin këngëtari shfaqet me shumë stil dhe energji. Për muzikën dhe detajet e tjera është kujdesur vetë personalisht, me orkestrim nga Burim Krasniqi, ndërsa për…

  • Amanet Ora e Malsisë

    Amanet Ora e MalsisëPâsh a’t kang qe e kie nisPër do bjeshk çka din me m’ thanRrug e mriza ka jan kanPër do fise përtej DrinitPër do djelm t´Lek Dukagjinit,Qe kur n’djep i ka lidh nanaMe kang trimash t’ui kndue zanaDer sa Turku Malet i shkeliTek leu Hana e prëroi Dielli.Kund s´jan pa do djelm…