More

  Tv & Filma

  - Advertisement -

  Kinematografia shqiptare shkon në “Crossing Europe”

  Kinematografia shqiptare përfaqësohet në festivalin e filmit “Crossing Europe” në Linz të Austrisë. Regjisorja Iris Elezi njëkohësisht dhe drejtoreshë e Arkivit Qendror Shtetëror të...

  Përlotet Alketa Vejsiu: Kam jetuar në një shtëpi që fuste edhe ujë brenda

  Teksa shpallte nismën për mbledhjen e kontributeve për ta bërë me shtëpi Xheison Baftin, i cili me paraqitjet e tij këtë vit “Në Kurthin...

  AMA ka gjobitur disa televizione si Ora News, Report Tv, News 24 e Klan Tv lidhur me shkeljet e bëra në emisionet e tyre

  Bordi i Autoritetit të Mediave Audiovizive, në mbledhjen e ditës së sotme, mori masë për disa Operatorë të Shërbimeve Mediatike Audiovizive. Kështu, AMA ka gjobitur...

  ‘Taramelja’ jeton në kushte të vështira, Alketa jep lajmin e gëzueshëm

  Alketa Vejsiu ditën e sotme ka qenë për vizitë tek familja e njërit nga fëmijët e emisionit “Në Kurthin e Pitër Pan”. Moderatorja vizitoi familjen...

  Aida Shtino, kritikon ashpër median shqiptare, bën deklaratën e papritur

  Gazetarja Aisa Shtino në një intervistë për Dosja.al është shprehur se drejtues mediash në vendin tonë janë të shitur te pushteti. Ajo thekson se...

  “Dy gisht mjaltë”/ Filmi i Ermal Mamaqit dhe Elvana Gjatës në kinema

  “Dy gisht mjaltë” po shfaqet në kinematë e Tiranes. Filmi më i fundit ka si protagonistë dy emra të njohur, aktorin e humorit Ermal...
  - Advertisement -

  Must Read

  - Advertisement -