Categories: Tv & Filma

Jep dorëheqjen regjisori, Top Channel anulon emisionin që mezi prisnim

Në të gjitha mediat pak kohë më parë qarkulloi lajmi se në Top Channel do të rikthehet emisioni i njohur veror Summer Fest, por këtë herë nuk do të moderohej nga Luana Vjollca por nga Nevina Shtylla dhe Flor Gjini.

Mirëpo, ndërkohë që të gjithë prisnin që xhirimet e spektaklit që do udhëtonte në çdo qytet të Shqipërisë të nisnin,  burime për “Imalbania” kanë treguar se emisioni është anuluar.

Burimet bëjnë me dije që shkak për anulimin  tij janë bërë mungesa e fondeve dhe gjithashtu largimi i regjisorit të njohur në Top Channel,  Ergys Lubonja i cili mësohet se pas një debati me drejtuesit e ‘Top Channel’ ka dhënë dorëheqjen.

SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Recent Posts

Kush ishte AKILI ? Vetëm gjuha jonë Shqipe, di të zgidhë enigma të tilla!

Nga Aleksandër Hasanas (Mili Butka) Kush ishte AKILI dhe pse quhej ashtu? Vetëm gjuha jonë…

20 hours ago

Shqipja, nëna e gjuhëve indo-evropiane

Në librin e saj “Roli pellazgo-ilir në krijimin e kombeve dhe gjuhëve” historiania Elena Kocaqi…

24 hours ago

Lufta e Trojës ishte luftë Pellazgo – Ilire

HISTORIA FLET NËSE DIJMË TA SHKRUAJMË Lexim i librit, të Prof. as. dr. Elena Kocaqit…

1 day ago

Ngjashmëria e gruas etruske me atë shqiptare të ditëve të sotme

Populli etrusk mund të cilësohet si një nga popujt më të lashtë dhe më enigmatik…

4 days ago

Mbiemri {Epiteti} rrjedha burimi i saj Etimologji.

Zhvillimi i mbiemrave tek shqiptarët fillon prej shek. XII- e në vijim. Nga : Aleksander…

4 days ago

Si u hodhën bazat e lirisë akademike në universitetet e Parisit?

Nga: Aurel Plasari Me titullin “Mëmë e shkencave” (Parens Scientiarum), njihet bulla e lëshuar në…

6 days ago