More

  kosove

  - Advertisement -

  Edhe pse se njohin Kosovën, Greqia e Moldavia detyrohen të luajnë kundër saj

  Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, në një prononcim për Gazetën Express ka insistuar se Moldavia dhe Greqia do...

  Prishtinë, ekspozitë për fëmijët e vrarë në luftën e Kosovës

  Në Prishtinë u hap ekspozita e titulluar “Na ishte njëherë që mos qoftë kurrë”. Kjo ekspozitë ka publikuar veshje dhe detaje të tjera për...

  Aty ku jam ndarë me Luanin, Haradinaj shpalos flamurin e UÇK-së

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka publikuar pak çaste më parë disa foto emocionuese në rrjetin e tij social në “Facebook”. Shefi i qeverisë së...

  Zbulohen pamjet, si u larguan serbët të turpëruar nga Kosova / Video

  Në një video të publikuar në ‘Youtube’, e cila është xhiruar në Kosovë nga mediat gjermane, shihen ushtarët serbë të cilët kokulur u larguan...

  Gruaja që për 78 ditë ishte në aeroplan amerikan mbi Serbi është shqiptare

  Shqiptaro-amerikanja, Faruza Kallaba, është femra e parë, e cila gjatë intervenimit 78 ditësh të NATO-s mbi caqet serbe në Kosovë, kishte një rol shumë...

  20 vjetori i ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë

  Me rastin e 20-vjetorit të ndërhyrjes ushtarake të NATO-s në Kosovës, Ministria e Punëve të Jashtme organizoi pritje për të shprehur mirënjohje për mbështetjen...

  Aksident në Kosovë, humbin jetën 3 persona, dy të tjerë në spital

  Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë të shtunë në Kosovë, ku si pasojë kanë humbur jetën tre persona. Ngjarja ka ndodhur në në fshatin...

  Rrëfehet e mitura nga Drenasi, tregon gjithçka çfarë ndodhi

  Vajza e cila dyshohet se u abuzua seksualisht nga profesori dhe polici është rrëfyer për herë të parë.

  Dy ministra nga Kosova, analistët dhe qytetarët e mirëpresin vendimin e Ramës

  Emërimi i dy shtetasve të Kosovës në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe atë të Arsimit, Rinisë dhe Sportit në Qeverinë e Shqipërisë, ka ngjallur reagime pozitive te kosovarët.

  Këtë vitë i jepet fund kodeve të huaja telefonike në Kosovë

  Kosova përfundimisht në fillim të vitit 2019 pritet të bëjë largimin e të gjitha kodeve të huaja telefonike dhe të përdor vetëm kodin telefonik të Kosovës +383, bëjnë të ditur përfaqësues të Autoritetit Rregullativ të Komunikimeve Elektronike dhe Postare (ARKEP).

  Taksa që hapi vende pune, rritet me 40% prodhimi në Kosovë

  Avniu kishte tre vjet pa punë. Me rritjen e prodhimit në fabrikën e Sylejman Konushevcit, pas vënies së taksës prej 100 për qind për produktet serbe dhe boshnjake, u punësuan 20 persona. Ndër ta edhe Avniu.

  Dëborë dhe temperatura të ulëta në Prishtinë, komuna u gjet e papërgatitur

  Temperaturat e ulëta e kanë kapluar edhe Kosovën. Reshjet e borës, kësaj radhe, nuk e kanë zënë të papërgatitur Komunën e Prishtinës, e cila, në kohë reale ka ndërmarrë masat për pastrimin e rrugëve të kryeqytetit, por, edhe të zonave rurale rreth tij.

  Papunësia në Kosovë, alarmante. Qytetarët: Shumica po ikin

  Niveli i papunësisë në Kosovë është më i larti në rajon, duke kaluar dhe atë të Maqedonisë. Qytetarët e të dyja vendeve fajësojnë institucionet për gjendjen e rëndë të krijuar.
  - Advertisement -

  Must Read

  - Advertisement -