kosove

Edhe pse se njohin Kosovën, Greqia e Moldavia detyrohen të luajnë kundër saj

Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, në një prononcim për Gazetën Express ka insistuar se…

1 year ago

Prishtinë, ekspozitë për fëmijët e vrarë në luftën e Kosovës

Në Prishtinë u hap ekspozita e titulluar “Na ishte njëherë që mos qoftë kurrë”. Kjo ekspozitë ka publikuar veshje dhe…

2 years ago

Aty ku jam ndarë me Luanin, Haradinaj shpalos flamurin e UÇK-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka publikuar pak çaste më parë disa foto emocionuese në rrjetin e tij social në…

2 years ago

Zbulohen pamjet, si u larguan serbët të turpëruar nga Kosova / Video

Në një video të publikuar në ‘Youtube’, e cila është xhiruar në Kosovë nga mediat gjermane, shihen ushtarët serbë të…

2 years ago

Gruaja që për 78 ditë ishte në aeroplan amerikan mbi Serbi është shqiptare

Shqiptaro-amerikanja, Faruza Kallaba, është femra e parë, e cila gjatë intervenimit 78 ditësh të NATO-s mbi caqet serbe në Kosovë,…

2 years ago

20 vjetori i ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë

Me rastin e 20-vjetorit të ndërhyrjes ushtarake të NATO-s në Kosovës, Ministria e Punëve të Jashtme organizoi pritje për të…

2 years ago

Aksident në Kosovë, humbin jetën 3 persona, dy të tjerë në spital

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë të shtunë në Kosovë, ku si pasojë kanë humbur jetën tre persona. Ngjarja…

2 years ago

Rrëfehet e mitura nga Drenasi, tregon gjithçka çfarë ndodhi

Vajza e cila dyshohet se u abuzua seksualisht nga profesori dhe polici është rrëfyer për herë të parë.

2 years ago

Dy ministra nga Kosova, analistët dhe qytetarët e mirëpresin vendimin e Ramës

Emërimi i dy shtetasve të Kosovës në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe atë të Arsimit, Rinisë dhe Sportit në…

2 years ago

Këtë vitë i jepet fund kodeve të huaja telefonike në Kosovë

Kosova përfundimisht në fillim të vitit 2019 pritet të bëjë largimin e të gjitha kodeve të huaja telefonike dhe të…

2 years ago

Taksa që hapi vende pune, rritet me 40% prodhimi në Kosovë

Avniu kishte tre vjet pa punë. Me rritjen e prodhimit në fabrikën e Sylejman Konushevcit, pas vënies së taksës prej…

2 years ago

Dëborë dhe temperatura të ulëta në Prishtinë, komuna u gjet e papërgatitur

Temperaturat e ulëta e kanë kapluar edhe Kosovën. Reshjet e borës, kësaj radhe, nuk e kanë zënë të papërgatitur Komunën…

2 years ago

Papunësia në Kosovë, alarmante. Qytetarët: Shumica po ikin

Niveli i papunësisë në Kosovë është më i larti në rajon, duke kaluar dhe atë të Maqedonisë. Qytetarët e të…

2 years ago