Categories
Lajme

Mediat serbe: Ja çfarë thotë Haradinaj për politikanët serbë

Media serbe me seli në Beograd B92 ka cituar kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj, i cili në një intervistë për RTK komentoi vizitat e zyrtarëve të lartë serbë në Shqipëri. Në intervistën e tij, Haradinaj tha se do ta ndalojë me sa të jetë e mundur influencën ruse në Ballkan. Kryeministri i Kosovës tha se […]

Categories
Lajme

Haradinaj emëron këshilltar të jashtëm një arbresh të Italisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka emëruar këshilltar të jashtëm Rosario Petta, kryetar i Komunës Piana Degli Albaneze në Itali. Haradinaj e ka pritur të premten mbrëma delegacionin e arbëreshëve të Italisë. Aty kryeministri tha se dëshirojnë që të bashkëpunojnë më shumë me arbëreshët e Italisë. “Unë besoj qe lidhja jonë me ju nuk […]

Categories
Bota

Haradinaj: Serbia duhet ta njohë Kosovën dhe kufijtë e saj

Serbia duhet ta njohë pavarësinë dhe sovranitetin e Kosovës, në kufijtë e saj ekzistues, ka thënë kryeministri i Kosovës, Eamush Haradinaj. Ai ka folur në takimin e Nivelit të Lartë të Liderëve të Ballkanit Perëndimor, i thirrur nga Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron, i cili u mbajt në Berlin. “Njohja […]

Categories
Lajme

Aty ku jam ndarë me Luanin, Haradinaj shpalos flamurin e UÇK-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka publikuar pak çaste më parë disa foto emocionuese në rrjetin e tij social në “Facebook”. Shefi i qeverisë së Kosovës ka udhëtuar ditën e sotme me një grup personash drejt vendit të njohur si “Qafë Mullar”, aty ku 22 vite më parë u nda përjetësisht nga vëllai i tij, […]

Categories
Bota

Haradinaj pritet si hero në SHBA: Kam ardhur me qef, ndihem shumë i nderuar

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj që nga dita e premte po vazhdon vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Gjatë këtyre ditëve ai ka zhvilluar takime me përfaqësues të komunitetit shqiptar në Amerikë, ndërmarrës të suksesshëm në Detroit të ShBA-së si dhe zyrtarë tjerë. Kryeministri u takua atje me shqiptarët e komunitetit katolik […]