Tag: Haradinaj

 • Haradinaj emëron këshilltar të jashtëm një arbresh të Italisë

  Haradinaj emëron këshilltar të jashtëm një arbresh të Italisë

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka emëruar këshilltar të jashtëm Rosario Petta, kryetar i Komunës Piana Degli Albaneze në Itali. Haradinaj e ka pritur të premten mbrëma delegacionin e arbëreshëve të Italisë. Aty kryeministri tha se dëshirojnë që të bashkëpunojnë më shumë me arbëreshët e Italisë. “Unë besoj qe lidhja jonë me ju nuk…

 • Haradinaj kritikon bashkësinë ndërkombëtare: Trysni ndaj Kosovës

  Haradinaj kritikon bashkësinë ndërkombëtare: Trysni ndaj Kosovës

  Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj kritikoi bashkësinë ndërkombëtare për trysni ndaj Kosovës dhe mungesën e trysnisë mbi Serbinë e cila po i bllokon bisedimet. Kryeministri Haradinaj javëve të fundit është përballur me trysni të lartë nga zyrtarët amerikanë dhe evropianë për të pezulluar tarifat ndaj mallrave serbe, në mënyrë që t’i hapet rrugë vazhdimit të…

 • Kërcënoi Haradinajn, 30 ditë burg për të dyshuarin si terrorist

  Kërcënoi Haradinajn, 30 ditë burg për të dyshuarin si terrorist

  Prokuroria Speciale e Kosovës, ka njoftuar se ka pranuar një kallëzim nga Drejtoria Kundër Terrorizmit e Policisë së Kosovës, kundër të pandehurit B.E. për shkak të kryerjes së veprës penale “përgatitja e veprave terroriste ose veprave penale kundër rendit Kushtetues dhe Sigurisë së Republikës së Kosovës”.