More

  SHQIP

  1 COMMENTS
  3453 POSTS
  Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

  featured

  - Advertisement -

  Latest news

  Kategoria Superiore, RTSH bën kërkesë për të hapur “ekranin”

  Televizioni Publik i kërkon FSHF-së të drejtën e transmetimit të një apo disa ndeshjeve falas. Futbolli pas erës së pandemisë do të ndryshojë. Nuk bëhet...

  Twitter merr masa kundër Presidentit Amerikan Donald Trump

  Twitter ka vendosur të fshehë për audiencën e tij një cicërimë të Presidentit Amerikan Donald Trump...

  Aplikacioni i ri i Facebook shkon për transmetimet live

  Produkti më i ri i ekipit të eksperimenteve të Facebook është një aplikacion i ri quajtur...

  Apple nxjerr në shitje iPhone të riparuar me kosto më të ulët

  Apple do të shesë versione të riparuara të iPhone XR. Çmimet fillojnë nga 499 dollarë për...

  Ja sesi të rikuperoni llogarinë e fshirë të TikTok

  TikTok padyshim po shndërrohet në rrjetin social hit të 2020. Ndërsa aplikacioni ka qenë live që...

  Rrjetet IP të Huawei përshpejtojnë lidhjet inteligjente

  Kapaciteti i lartë, përvoja inteligjente dhe drejtimi i pavarur janë tre karakteristikat e rrjeteve IP për të...

  Lëkundje tërmeti në Korçë

  Një lëkundje tërmeti është ndjerë mëngjesin e sotëm në Korçë. IGJEUM raporton se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 të shkallës rihter. Lëkundja është...

  “Neue Zürcher Zeitung”: “Në vendin më të korruptuar të Europës, Albin Kurti synoi t’i jap fund klientelizmit”

  Gazeta zvicerane “Neue Zürcher Zeitung” I ka kushtuar një shkrim vendimit të marë nga Gjykata Kushtetuese në Kosovë i dha të drejtë presidentit Hashim Thaçi,...

  23 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

  Vijon të jetë i lartë numri i personave të infektuar me koronavirus në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit...

  Policia e Shtetit: Të dielën nuk lejohet qarkullimi me makina në asnjë qytet

  Policia e Shtetit ka bërë të ditur se ditën e diel nuk do të lejohet qarkullimi i automjeteve në asnjë qytet të vendit. “Në kuadër...

  Basha në Durrës: Ramavirusi është pandemia që torturon shqiptarët prej 7 vitesh (FOTO)

  Kreu i opozitës, Lulzim Basha, vazhdoi takimet e tij me qytetarët dhe bizneset, duke u ndalur në zonën e Kënetës në Durrës. POSTIMI I BASHES Pas...

  Rama ‘xhelozohet’ nga takimi i Bashës në Durrës: Të rrezikosh shëndetin e njerëzve për të luajtur një pllakë gramafoni!

  Kryeministri Edi Rama, teksa ka shpërndarë postimin e kryetarit të PD-së Lulzim Basha, ku shihet në një takim me qytetarët në Durrës, ndërsa nuk...

  Tentuan të kalonin kanabis drejt Greqisë, 4 të arrestuar në Kapshticë

  Policia Kufitare e Kapshticës ka sekuestruar 195 kg lëndë kanabis, ndërsa në pranga ranë 4 persona dhe ka shpallur në kërkim bashkëpunëtorin e tyre....

  ‘Ua dimë shtëpitë ku banoni. Do t’iu heqim qafe’, zbardhen kërcënimet e Avdylajve nga burgu

  Janë zbardhur disa nga kërcënimet e grupit të Avdylajve ndaj policisë së burgut, kur kanë shkuar për të kontrolluar dhomën e të paraburgosurve. Në...

  Nesër afati i fundit për reformën zgjedhore, sot pasdite pritet të mblidhet Këshilli Politik

  Një ditë më parë, edhe pse mbledhja ishte maratonë, mazhoranca dhe opozita nuk arritën dakordësi për Reformën Zgjedhore. Mbledhja e Këshillit Politik u mbyll pa...

  Tensioni i Gjakut Nxit Humbjen E Kujtesës – Çfarë Duhet Të Bëni

  Shkaqet që nxisin përkeqësimin e hipertensionit janë të shumëllojshëm. Foto: Flickr Tensioni i gjakut duhet të jetë i ulët. Kështu e kërkon shëndeti...

  Futboll, Austria dhe Gjermania, transmetime falas për tifozët e shtëpisë

  Europa po shikon dritë në fund të tunelit, ndërsa pandemia e COVID 19 po kalon me vështirësi. Dalëngadalë ajo po vë në lëvizje mekanizmat...

  U martua me një grua 50 vite më të re dhe tërhoqi 1 milion euro Bashkësia Islame, jep dorëheqjen kryemyftiu i Maqeonisë së Veriut

  Jep dorëheqjen nga posti i Kryemyftiut te Bashkësisë Islame të Maqedonisë së Veriut Sylejman Rexhepi. Përmes një komunikate drejtuar besimtarëve myslimanë, ish kreu i...

  Rama: Gjatë fundjavës nuk do të lejohet dalja nga perimetri i zonave të kuqe

  Kryeministri i vendit, Edi Rama në një postim në Instagram ka ripublikuar masat lehtësuese për zonat e kuqe. “Hapen pa kufizime aktivitetet e lejuara të...

  Virologu gjerman nuk ka lajme të mira: Do të ketë shpërthime lokale të koronavirusit në vjeshtë, vaksina nuk del këtë vit!

  Meqënëse tani e kuptojmë më mirë virusin Corona, teorikisht një mbyllje për së dyti prej virusit mund të jetë e shmangshme, beson virologu i...
  - Advertisement -

  Most Commented

  - Advertisement -